Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

28 listopada 2020 | Aktualizacja: 9 grudnia 2020 | Artykuł sponsorowany | 6 min. czytania

Pożyczka ratalna to popularny produkt, który, chociaż przypomina nieco kredyt gotówkowy, to jednak różni się od niego w wielu aspektach.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę?
Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

Największa różnica to możliwość załatwienia wszystkich formalności przez Internet w przypadku pożyczki ratalnej i uproszczone procedury. Formalności przy kredycie gotówkowym są bardziej skomplikowane. Podpowiadamy zatem, jak złożyć wniosek o pożyczkę.

 

Polacy najczęściej pożyczają pieniądze w banku. Takie zobowiązanie ma 75% naszych rodaków wg KRD. Natomiast 13% konsumentów korzysta z pożyczek pozabankowych udzielanych przez firmy pożyczkowe. Instytucje pozabankowe mają mniej restrykcyjne kryteria analizy wniosku pożyczkowego, co sprawia, że z ich usług korzystają również klienci o mniejszej zdolności kredytowej. Oczywiście nie jest to regułą, bo po ofertę firm pożyczkowych sięgają chętnie również osoby, które dostałyby bez problemu kredyt w banku. Wybierają jednak pożyczkę ratalną, bo jej zaciągnięcie jest wygodniejsze. Wniosek można przecież złożyć online.

 

- Pożyczka to popularny i szybki sposób na zdobycie gotówki. Z takiego rozwiązania często korzystają osoby, które chcą uniknąć skomplikowanej procedury bankowej i konieczności przygotowania wielu dokumentów, a do tego potrzebują pieniędzy szybko – mówi ekspert marki hapipożyczki. - W czasach pandemii istotne jest także to, że wszystkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu i narażania swojego zdrowia. Wniosek można wypełnić i przesłać online. To duże ułatwienie, które jednocześnie znacząco przyspiesza procedurę pożyczkową. Wszystko można załatwić, korzystając z komputera, tabletu lub smartfonu z dostępem do Internetu – podkreśla ekspert.

 

Pożyczka pozabankowa, czyli proste formalności

 

Każdy, kto wnioskował o kredyt w banku, wie jak trudne, czasochłonne i skomplikowane procedury są tam stosowane. Proces kredytowy nie kończy się na złożeniu wniosku, ponieważ dodatkowo trzeba dołączyć różne dokumenty oraz odwiedzić placówkę stacjonarną w celu podpisania umowy kredytowej. Niestety, przebrnięcie tych skomplikowanych formalności wcale nie gwarantuje, że otrzyma się kredyt. To bywa frustrujące, zwłaszcza gdy pilnie potrzebujemy gotówki.

 

Jeśli zależy nam na czasie i chcemy uzyskać finansowanie bez skomplikowanych formalności, warto wziąć pod uwagę ratalną pożyczkę pozabankową. W tym przypadku nie tylko wniosek można złożyć przez Internet, bez wychodzenia z domu, ale dodatkowo nie trzeba składać tak wielu dokumentów i zaświadczeń potwierdzających zatrudnienie, jak to jest wymagane w banku. Firmy pożyczkowe nie potrzebują tak wielu danych do analizy klienta, ponieważ pożyczają własny kapitał i mogą opierać swoją pożyczkę na mniej restrykcyjnych warunkach. Nie oznacza to oczywiście, że pożyczają pieniądze każdemu. Klient także przechodzi weryfikację.

 

Wniosek o pożyczkę - jak złożyć?

 

Złożenie wniosku o pożyczkę pozabankową jest bardzo proste i nie wymaga zbyt wielu czynności. Najpierw musimy znaleźć ofertę, która spełnia nasze oczekiwania. W tym celu warto skorzystać z porównywarki pożyczek. Następnie musimy wejść na stronę internetową wybranej firmy pożyczkowej. Tam za pomocą suwaka należy określić wysokość pożyczki (w przypadku produktu ratalnego to nawet kilkanaście tysięcy złotych) i wybrać okres spłaty (od kilku do kilkunastu miesięcy). Potem kalkulator wyliczy nam wysokość raty miesięcznej i pozostałe parametry pożyczki, w tym RRSO – wszystkie koszty w skali roku (oprocentowanie rzeczywiste). Jeśli podane parametry nam odpowiadają, możemy przejść do następnego kroku.

 

Kolejny etap to wypełnienie wniosku o pożyczkę. Trzeba w nim podać dane osobowe, numer i serię dowodu osobistego, numer aktywnego telefonu komórkowego oraz numer konta bankowego. We wniosku muszą się znaleźć również informacje na temat wysokości otrzymywanego dochodu oraz źródła jego uzyskiwania. Warto podkreślić, że firmy pożyczkowe podchodzą dość elastycznie do formy zatrudnienia, co nie zawsze ma miejsce w przypadku banków.

 

Po wypełnieniu i sprawdzeniu poprawności wpisanych danych wniosek trzeba przesłać online do pożyczkodawcy. Konieczne jest jeszcze wykonanie przelewu weryfikacyjnego – przesyła się niewielką kwotę (1 gr lub 1 zł) z własnego konta bankowego na rachunek firmy pożyczkowej. Na tym kończą się formalności związane z pożyczką. Pozostaje już tylko poczekać na decyzję pożyczkodawcy. Najczęściej jest ona przesyłana w wiadomości SMS lub e-mailem. Jeśli jest pozytywna, pożyczkobiorca otrzyma pieniądze bezpośrednio na swoje konto bankowe. Dokumenty są dostarczane w wersji elektronicznej na adres e-mail lub kurierem.

 

Pożyczka pozabankowa na raty to zobowiązanie dla każdego, kto potrzebuje pilnie gotówki, a nie ma czasu na długotrwałe i skomplikowane procedury w banku lub po prostu chce ich uniknąć. Jeśli wybierzemy pożyczkę ratalną, możemy załatwić wszystkie formalności przez Internet, a pieniądze otrzymamy przelewem na konto bankowe. Złożenie wniosku zajmuje tylko chwilę. Dzięki temu oszczędzamy swój czas, możemy załatwić formalności o dowolnej porze dnia i nie musimy narażać zdrowia, bo nie trzeba wychodzić z domu.

 

Więcej informacji dostępne na: https://www.hapipozyczki.pl/blog/pozabankowa-raty-miesieczne-dowod

 

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt "Pożyczka dla Nowych Klientów" dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.