Jak wyglądają masaże balijskie?

27 kwietnia 2022 | Artykuł sponsorowany

Masaż balijski praktykowany jest już od czasów starożytnych. To doskonałe połączenie metod z Chin i Indii – akupresury, aromaterapii, refleksologii i ajurwedy. Dzięki zestawieniu tych wszystkich technik koi nerwy a także odpręża umysł i ciało. To wyjątkowy zabieg, który z roku na rok zyskuje coraz to więcej zwolenników.  

Jak wyglądają masaże balijskie?
Jak wyglądają masaże balijskie?

Dla kogo balijski masaż?

Balijski masaż wywiera ogromny wpływ na organizm. Pełni przede wszystkim funkcję relaksacyjną, dlatego jest dedykowany osobom przemęczonym i narażonym na stres. Pozwala zmniejszyć napięcie oraz uczucie niepokoju, wspiera leczenie depresji i bezsenności. Ponadto powinny z niego korzystać osoby skarżące się na bóle głowy i migreny. Działa doskonale także na rozmaite schorzenia układu oddechowego, np. alergie wziewne czy astma, znakomicie dotleniając organizm.
Masaż balijski jest polecany w przypadku skurczów mięśni, łagodząc je oraz poprawiając ogólną sprawność ruchową. Doskonale się sprawdza jako element terapii przy kontuzjach i urazach. Ponadto ten rodzaj masażu działa także na stawy, wspomagając leczenie osób w chorobą reumatyczną. Usprawnia przepływ krwi oraz limfy, wspierając tym samym proces oczyszczania poszczególnych partii organizmu. Działanie balijskiego masażu jest tak skuteczne, że coraz częściej jest określane mianem leczniczego. Sprawdź również masaż balijski Katowice.

Jak wygląda masaż balijski?

Cały rytuał w salonie Tulum odbywa się w pomieszczeniu przepełnionym przyjemnymi, kwiatowo-orientalnymi aromatami. Zawsze towarzyszy mu relaksacyjna, indonezyjska muzyka. Masaż jest wykonywany w pozycji leżącej na materacu lub miękkiej macie. Polega na rozcieraniu, ugniataniu, rozciąganiu i gładzeniu. Masażysta używa dłoni oraz przedramion, kierując swoje ruchy zawsze ku górze lub ku najbliższym węzłom chłonnym. Podczas zabiegu wykorzystuje orientalne olejki, które nie tylko potrafią ukoić ducha i pogłębić uczucie odprężenia i wyciszenia, ale również korzystnie wpływają na kondycję skóry. Są to olejki różane, jaśminowe lub bergamotkowe o wyjątkowym działaniu relaksującym i rozluźniającym. Po zabiegu należy poleżeć spokojnie kilka minut. Całość trwa 60, 90 lub 120 minut.