Jak studiować zarządzanie oświatą online? Kierunek dla przyszłych przełożonych w branży edukacyjnej

26 kwietnia 2023 | Aktualizacja: 2 maja 2023 | Artykuł sponsorowany | 3 min. czytania

Zarządzanie oświatą to kierunek podyplomowy stworzony dla wszystkich osób planujących objęcie stanowiska kierowniczego albo dyrektorskiego w placówce edukacyjnej. Dzięki niemu zdobędziesz wiedzę z zakresu marketingu w branży oświatowej, zarządzania finansami czy prawa. Dlaczego zarządzanie oświatą online to dobry wybór i co warto wiedzieć o tym kierunku studiów podyplomowych?

Jak studiować zarządzanie oświatą online? Kierunek dla przyszłych przełożonych w branży edukacyjnej
Jak studiować zarządzanie oświatą online? Kierunek dla przyszłych przełożonych w branży edukacyjnej

Zarządzanie oświatą – zalety studiów podyplomowych online

Bez względu na to, czy chcesz studiować zarządzanie oświatą, czy interesują cię inne studia podyplomowe online – nauka przez internet to nowoczesne rozwiązanie stworzone z myślą o każdym słuchaczu, który ceni wygodę, elastyczność i dostęp do wiedzy z dowolnego miejsca. W przeciwieństwie do kierunków w formie stacjonarnej studia online nie wymagają udziału w zjazdach i dopasowywania się do odgórnie przygotowanego harmonogramu. Zamiast tego uczysz się, kiedy i gdzie chcesz za pośrednictwem platformy e-learningowej. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne materiały – prezentacje, wykłady, ćwiczenia i testy. Na zakończenie studiów przez internet nie musisz stawiać się osobiście na obronie pracy. Wszystko odbywa się przez internet.

Zarządzanie oświatą – najważniejsze informacje o studiach podyplomowych

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, zarządzanie oświatą to studia podyplomowe wręcz obowiązkowe dla osób, które chcą w przyszłości objąć stanowisko kierownicze albo dyrektorskie nie tylko w przedszkolu lub szkole. Kierunek jest również polecany w przypadku planów pracy w placówce opiekuńczo-wychowawczej albo instytucji zajmującej się nadzorem nad działalnością oświatową. Co istotne, aby wziąć udział w rekrutacji na te studia podyplomowe, nie musisz mieć ukończonego licencjackiego albo magisterskiego kierunku pedagogicznego.

Studia z zarządzania oświatą online trwają 3 semestry i mają charakter kwalifikacyjny. Aby je ukończyć, musisz nie tylko zdać część teoretyczną i test generalny oraz obronić pracę dyplomową. Niezbędna jest również realizacja praktyk, których wymiar wynosi jedynie 30 godzin. W przypadku nauki przez internet to ty decydujesz, gdzie chcesz je odbyć.

A co obejmuje program zarządzania oświatą? W trakcie studiów podyplomowych online poznasz zagadnienia z zakresu marketingu i ekonomii w edukacji, prawnych uwarunkowań funkcjonowania placówki oświatowej, technik informacyjnych w zarządzaniu, pozyskiwania funduszy europejskich, kompetencji przywódczych dyrektora oraz employer brandingu w branży oświatowej.

Gdzie studiować zarządzanie oświatą online?

Uważasz, że zarządzanie oświatą to właściwe studia podyplomowe dla ciebie? W takim razie dobrym rozwiązaniem jest udział w rekrutacji w placówce, w której pracuje odpowiednio wykwalifikowana kadra. Warto też zapoznać się z opiniami absolwentów i sprawdzić, czy edukacja przez internet spełniła ich oczekiwania oraz co sądzą o szkole, w której otrzymali świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Jeśli chcesz się zapisać na zarządzanie oświatą online, to zachęcamy cię do sprawdzenia oferty Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego.