Jak sprowadzić auto z USA

16 grudnia 2021 | Artykuł sponsorowany

Lubisz amerykańskie samochody i chcesz mieć taki samochód w swoim garażu? Co trzeba zrobić, żeby ściągnąć takie auto za oceanu podpowie Ci ten artykuł.

Jak sprowadzić auto z USA
Jak sprowadzić auto z USA

Co musisz wiedzieć o imporcie aut z USA

Import aut z USA pomimo wielu dodatkowych opłat jest bardziej opłacalny niż zakup samochodu z Europy. Sprowadzając auto ze Stanów Zjednoczonych musisz pokryć opłaty związane z wwożeniem do kraju dóbr pochodzących spoza państw wspólnoty. Na opłaty te składa się: podatek VAT, cło i akcyza oraz opłata recyklingowa. Aby dokonać rejestracji samochodu w swoim kraju musisz wszystkie te dokumenty przetłumaczyć. Tłumaczenia może dokonać tylko tłumacz przysięgły. A zatem koszty sprowadzenia z USA to: wartość samochodu, koszty transportu oraz wszystkie opłaty związane z dokumentami. Aby taki import był opłacany musisz zrobić to bardzo przemyślanie lub możesz skorzystać z usług firm specjalizujących się w imporcie aut z USA i załatwianiu wszystkich formalności z tym związanych. Musisz jednak pamiętać, że sprowadzenie samochodu z USA wymaga sporo cierpliwości i czasu. Cały proces trwa od dwóch do trzech miesięcy.

Co trzeba uwzględnić przy imporcie samochodów z USA?

Na co zwrócić uwagę podczas sprowadzania samochodu z USA? Na samym początku musisz ustalić jaki posiadasz budżet na sprowadzenie samochodu. Szukając auta bardzo ważne jest abyś dobrze i szczegółowo sprawdził historię samochodu, który chcesz sprowadzić. Istotnym elementem sprowadzenia pojazdu jest wybór transportu samochodu do miejsca przeznaczenia. Po sprowadzeniu auta musisz dostosować pojazd do norm unijnych czyli między innymi musisz wymienić lampy przednie i tylne, licznik czy światła przeciwmgłowe aby auto mogło zostać dopuszczone do ruchu.

Czy warto skorzystać z usług firm importujących auta z USA?

Sprowadzenia samochodu ze Stanów Zjednoczonych oczywiście można dokonać samemu, jednak musisz pamiętać, że jeśli nie masz w tym doświadczenia to możesz dużo stracić lub narobić sobie kłopotów. W takim przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która w sposób profesjonalny przeprowadzi dla Ciebie taką operację. Wyspecjalizowana firma pomoże wybrać Ci odpowiedni model samochodu oraz go sprawdzić, dokona wszystkich formalności związanych z kupnem i dokumentami, przetransportuje samochód we wskazane przez Ciebie miejsce oraz dokona odprawy celnej. Dzięki usługom takich firm nie musisz martwić się, że o czymś zapomnisz lub nie będziesz wiedzieć jak na przykład wypełnić dokumenty, ponieważ te wszystkie sprawy załatwi wybrana przez Ciebie firma.