Jak rozwijać zespół? 5 pomysłów na kursy i szkolenia, na które warto zapisać pracowników

21 marca 2022 | Artykuł sponsorowany

Nieprzypadkowo mówi się że największą wartością firmy nie są środki zgromadzone na koncie, ale jej pracownicy. To oni bowiem są trybikami napędzającymi maszynę, którą jest twoja firma. Jakakolwiek usterka lub nieprawidłowa praca jednego z nich, będzie miała wpływ na pracę całości. Jak do tego nie dopuścić? Co może zrobić mądry właściciel lub menadżer firmy, aby zadbać o prawidłowe funkcjonowanie swojej firmy? Oczywiście zapewnić pracownikom szkolenia. Oto 5 pomysłów na szkolenia, które mogą przynieść sporo wartości dodanej twojej firmie.

Jak rozwijać zespół? 5 pomysłów na kursy i szkolenia, na które warto zapisać pracowników
Jak rozwijać zespół? 5 pomysłów na kursy i szkolenia, na które warto zapisać pracowników

Szkolenia z obsługi klienta

W firmach, w których pracownicy mają bezpośrednią obsługę klienta, bardzo często może dochodzić na tym tle do wielu nieporozumień. Nieumiejętność odczytania intencji i potrzeb klienta, a także nieumiejętność radzenia sobie z sytuacjami stresogennymi. To wszystko sprawia że pracownik może łatwo zostać wyprowadzony z równowagi, celowo lub przypadkowo. Bardzo trudno wówczas o dokonanie sprzedaży, a wizerunek firmy w oczach klienta zostaje naruszony. Szkolenia z obsługi klienta mają na celu uczyć pracowników jak rozpoznawać różne typy klientów, a także jak sobie radzić z problematycznym klientem.

Szkolenia z zarządzania zespołem

Wśród twoich pracowników mogą znajdować się osoby, mające duże predyspozycje do tego aby kierować zespołem. Być może jeszcze o tym nie wiesz, ale im szybciej ich odkryjesz, tym lepiej dla ciebie. Po pierwsze będziesz mógł przekazać im część swoich obowiązków. Oni poczują się tym wyróżnieni, a ty zyskasz więcej czasu. Jak znaleźć takich pracowników w swoim zespole? Jak ocenić że mają odpowiednie kwalifikacje? Tu również z pomocą przychodzą profesjonalne szkolenia.

Szkolenia zwiększające kompetencje

Natura człowieka jest tak skonstruowana, że chce coraz więcej. Dotyczy to również większości pracowników, którzy chcą się rozwijać, podwyższać swoje umiejętności i kompetencje, a w efekcie zarabiać więcej. Powinieneś im to ułatwiać. Nie tylko dlatego, że taki pracownik będzie mógł dla ciebie wypracować większy zysk, ale również z tego powodu że poczuje większą lojalność wobec ciebie i twojej firmy i będzie się czuł z nią bardziej zżyty.

Szkolenia z ochrony danych osobowych

RODO – wiele osób słysząc to słowo odczuwa nerwowość. Twoi pracownicy być może też. Jeśli ich praca wymaga operowania na wrażliwych danych klientów, tym bardziej należy zapewnić im szkolenia i kursy, podczas których nauczą się jak należy prawidłowo te dane chronić, w jakim zakresie mogą ich używać, a także jak należy je zabezpieczać i co trzeba z nimi zrobić kiedy przestaną być potrzebne do wykonania pracy.

Szkolenia z BHP

Może się to wydawać niezwiązane z rozwijaniem zespołu, ale to nie prawda. Wspólne szkolenia BHP integrują pracowników i kierowników właśnie przez  to, że wspólnie biorą w nich udział. Podczas kilkugodzinnego szkolenia zanikają różnice i ginie hierarchia – każdy jest równa, bo każdego w równym stopniu dotyczy kwestia bezpieczeństwa. Aby sfinansować te lub inne kursy i szkolenia, może się przydać pożyczka pozabankowa. Skorzystać z niej mogą nie tylko osoby prywatne, ale również firmy – takie jak twoja. Dzięki pożyczonym pieniądzom, będzie ci łatwiej rozwijać swoją firmę i budować zgrany zespół pracowników.