Jak rozpocząć inwestowanie w nieruchomości? - praktyczne sugestie

31 stycznia 2022 | Artykuł sponsorowany

Inwestowanie w nieruchomości to pewna lokata kapitału - ten fakt nie budzi wątpliwości. W obecnych czasach jest wiele sposobów na zarabianie w nieruchomościach. Najpopularniejsze to: mieszkanie na kredyt pod wynajem, podnajem z remontem, grupowe inwestowanie w nieruchomości, pożyczki prywatne, garaże, miejsca parkingowe na wynajem czy szlagierowy pomysł na szybki zarobek - flipping. 

Jak rozpocząć inwestowanie w nieruchomości? - praktyczne sugestie
Jak rozpocząć inwestowanie w nieruchomości? - praktyczne sugestie

Te najbardziej rozpowszechnione metody na inwestycje w nieruchomościach są również ogólnodostępne. Sprawdźmy zatem - na co należy zwrócić uwagę, aby rozpocząć inwestowanie w nieruchomości?

  • Inwestowanie w nieruchomości
  • Inwestowanie w nieruchomości - jak rozpocząć?
  • Grupowe inwestowanie w nieruchomości
  • Podsumowanie

Inwestowanie w nieruchomości

W każdym przypadku - inwestowanie w nieruchomości musi być poprzedzone dokładną analizą posiadanych zasobów finansowych. Opłaca się wiedzieć - ile pieniędzy można długoterminowo ulokować. Warto również podkreślić, że rozważne zaangażowanie posiadanego kapitału pozwala na dywersyfikację finansów, a nieruchomości zawsze były najbezpieczniejszą formą lokaty.

Bezsprzecznie, dla początkującego inwestora wykonanie pierwszego ruchu w inwestycjach w nieruchomości może być dość stresujące. Szczególnie, jeśli nie posiada on odpowiedniej wiedzy, ani doświadczenia. Należy jednak pamiętać, że w obecnych czasach, aby rozpocząć lokowanie kapitału w nieruchomości - nie musimy być ekspertami! 

Inwestowanie w nieruchomości - jak rozpocząć?

Pierwsze kroki w branży nieruchomości należy rozpocząć od przeprowadzenia “badań”. Chociaż oczywiście istnieje wiele rozmaitych zmiennych, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie pierwszej nieruchomości - ale zawsze warto uważnie rozejrzeć się po okolicy, w której planujemy zakup. Powinno się porównać ceny mieszkań i wysokość opłat za wynajem nieruchomości. Czytaj również: jak rozpocząć inwestowanie w nieruchomości.

Podczas przeglądania okolic pod kątem pierwszego wynajmu lub sprzedaży - należy zwrócić uwagę na kilka konkretnych wymagań takich jak: - na co jest zapotrzebowanie?, jakich lokali do wynajęcia szukają ludzie? Czy jest to 2-pokojowe mieszkanie, niewielki lokal pod działalność usługową czy może spokojne siedlisko do krótkoterminowego najmu? 

Grupowe inwestowanie w nieruchomości

Wspólne inwestowanie w nieruchomości jest alternatywą dla osób, które nie chcą tracić swojego czasu na poszukiwania i zakup nieruchomości. Crowdfunding to w pewnym stopniu nowa forma inwestowania w nieruchomości w Polsce. Obecnie taka metoda lokowania kapitału jest reklamowana jako -  inwestowanie w nieruchomości online. 

Idea grupowego  inwestowania w nieruchomości bazuje na pozyskiwaniu kapitału na projekty budowlane - od indywidualnych inwestorów (osób prywatnych). Współpracując z firmami crowdfundingowymi za pośrednictwem platform internetowych - osiągamy korzyści z nieruchomości bez najmniejszego wysiłku. 

Podsumowanie:

Warto jednak podkreślić, że inwestowanie pasywne nie oznacza całkowitego zwolnienia z wszelkiej odpowiedzialności. Ważne jest, aby pamiętać, że kiedy inwestujemy pasywnie trzeba zawsze zwracać uwagę na szczegóły i uważnie obserwować - co robią fachowcy, aby wykorzystać tę wiedzę do inwestowania w nieruchomości w przyszłości.