Jak przygotować mieszkanie pod sprzedaż?

21 marca 2022 | Artykuł sponsorowany

Jesteś na etapie sprzedaży mieszkania, które kupiłeś z myślą o inwestycji. Z założenia jest oczywiste to,że chcesz zyskać jak najwięcej, a tymbardziej nie stracić. Zastanawiasz się więc jak przygotować mieszkanie pod sprzedaż, aby zwiększyć jego wartość. Sprawdźmy co możesz zrobić w takiej sytuacji. 

Jak przygotować mieszkanie pod sprzedaż?
Jak przygotować mieszkanie pod sprzedaż?

Posprzątaj mieszkanie 

To bardzo ważny element przygotowania mieszkania do sprzedaży. Potencjalnych lokatorów z pewnością odstraszy brud i nieporządek. Bałagan mówi wiele o poprzednim właścicielu. Świadczy to też o tym,że mieszkanie nie jest zadbane i będzie wymagało dużo zmian. Nie będzie widać jego potencjału. Zatem przed pokazywaniem mieszkania nabywcom dokładnie je wysprzątaj. Postaramy się dokładnie wytłumaczyć jak sprzedawać mieszkania by zyskać jak najwięcej. 

Zadbaj, aby w przestrzeni mieszkalnej było jak najmniej niepotrzebnych rzeczy budzących chaos. Zetrzyj kurze i odkurz podłogi. Sprzątnięte mieszkanie ma dużo większe szanse. Zwróć uwagę także na zawartość szaf, chociaż ich nie widać na pierwszy rzut oka to potencjalni kupujący będą chcieli zajrzeć wszędzie. 

Jeśli gdzieś pojawią się dziury, na przykład na zasłonach czy w dywanie to lepiej nie pokazuj takich dziurawych dodatków i wymień je na inne. Także istotne w domu są czyste okna. Tym bardziej będą się rzucać w oczy, kiedy wizyta odbędzie się w ciągu dnia. Pada przez nie światło do mieszkania. Dlatego też zależy nam,aby tych promieni słonecznych wpadło jak najwięcej. Nie zostawiajmy szyb ze smugami i brudnych ram okiennych.

Przyjemny zapach 

Oprócz aspektów wizualnych ważną rolę grają odczucia związane z zapachem. Nawet jeśli mieszkanie jest posprzątane na błysk ale potencjalni klienci czują brzydki zapach to zasugeruje to im nieporządek. Nie będzie to dobrze świadczyło o mieszkaniu. Przed wizytą wywietrz mieszkanie. A jeśli wyczuwasz brzydki zapach to go znajdź i poradź coś temu. Wynieś śmieci i gnijące kwiaty. Jeśli w domu przebywa zwierzak to także będzie łatwo wyczuć. Koniecznie zamaskuj jego zapach. Możesz zastosować odświeżacz powietrza ale nie przesadź. Znany jest taki trik,że klientom lepiej zapada w pamięć zapach pieczonych ciasteczek czy innego dobrego jedzenia. Dom wtedy sprawia bardziej przyjazną atmosferę. Jeśli masz ochotę to wykorzystaj ten chwyt. 

Zabierz rzeczy osobiste

Schowaj z widoku swoje rzeczy osobiste. Chodzi o zdjęcia w ramkach, na ścianach czy na lodówce. Schowaj też rzeczy sugerujące wyznanie czy ideologię. Postaraj się, aby mieszkanie było jak najmniej spersonalizowane. Podświadomie potencjalni kupujący mogą się kierować tymi sugestiami przy ostatecznym wyborze mieszkania. Zatem usuń wszystkie naklejki, plakaty. Wnętrza mają pozostać neutralne. Klienci powinni móc posiadać własną wizję na to mieszkanie.

Dokonaj drobnych napraw

Jeśli w kranie cieknie woda czy coś innego jest zepsute, a nie wymaga dużych kosztów naprawy to zajmij się tym. Potencjalni najemcy będą sprawdzać najmniejsze drobiazgi i nic nie umknie ich uwadze. Każdą usterkę będą w podświadomości wliczać jako dodatkowe koszty. Jeśli masz nienadające się do użytku meble to lepiej wystaw mieszkanie na sprzedaż bez tych mebli.