Jak pomaga adwokat od rozwodów w Warszawie?

6 marca 2023 | Aktualizacja: 7 marca 2023 | Artykuł sponsorowany

Formalne rozwiązanie małżeństwa wywołuje wiele skrajnych emocji. Sprawne i szybkie przeprowadzenie postępowania powinno być priorytetem małżonków. Niemniej nie każda osoba ma wiedzę i doświadczenie prawne w kwestii rozwodów. Aby przygotowanie pism procesowych nie zajęło mnóstwa czasu, warto skorzystać ze wsparcia adwokata od rozwodów. W czym jeszcze może on pomóc?

Jak pomaga adwokat od rozwodów w Warszawie?
Jak pomaga adwokat od rozwodów w Warszawie?

Warszawa – wysoki standard usług prawnych

Dlaczego Warszawa? Jako jedno z największych miast w Polsce stolica ma wiele do zaoferowania. W mieście działają kancelarie prawne, które mają duże doświadczenie w dziedzinie prawa rodzinnego. Dzięki czemu mogą świadczyć klientom usługi na najwyższym poziomie. Istotną kwestią są również zasoby, jakimi dysponuje miasto. W Warszawie działa wiele specjalistycznych placówek i poradni psychologicznych dla rodzin. Pomagają one rozwiązywać spory między małżonkami lub kierują do odpowiednich miejsc, takich jak kancelarie prawne. Wysoki standard usług prawnych przyciąga do tego miasta klientów z całego kraju. W związku z czym, wszyscy zainteresowani mogą korzystać z profesjonalnej i kompleksowej oferty usług związanych z rozwodem.

 

Sporządzanie pism procesowych

Rozwód to trudne emocjonalnie przeżycie, które wiąże się ze szczegółowym sporządzaniem pism procesowych, w tym pozwu. Powinien on zawierać wszystkie dowody na to, iż pomiędzy małżonkami nastąpił trwały i zupełny rozpad pożycia. Dodatkowo Sąd może chcieć uzyskać informacje o tym, czy orzeczenie rozwodu nie wpłynie negatywnie na małoletnie dzieci. Aby wskazać wszystkie dowody i pozytywnie wpłynąć na werdykt Sądu, warto konsultować takie zagadnienia, jak alimenty na dzieci, władza rodzicielska, czy podział majątku z adwokatem ds. rozwodów w Warszawie. Warto przy tym zaznaczyć, że rozwód nie może odbyć się w trybie administracyjnym, gdzie wszystko odbywa się pisemnie. To Sąd wydaje orzeczenie – natomiast adwokat pełni rolę mediatora i pełnomocnika swojego klienta.

 

Porady i mediacje

Doświadczony adwokat może sprawić, że klient będzie czuł się bezpiecznie podczas rozprawy. To właśnie pełnomocnik prowadzi mediacje i odpowiada na pytania Sądu. Osoby, które nie mają doświadczenia w tego typu czynnościach administracyjnych, jednak nie chcą korzystać z pomocy prawnej, mogą skorzystać z profesjonalnej porady prawnej.

Składając pozew o rozwód bez orzeczenia o winie, kiedy nie ma negatywnych przesłanek, które mogłyby wpłynąć na decyzję Sądu, warto skorzystać z takich porad. W ten sposób, nawet jeżeli klient nie dysponuje wystarczającą ilością pieniędzy, odpowiednio przygotuje się do rozprawy, płacąc tylko za poradę. Warto wspomnieć, że Warszawie działają również kliniki prawa przy Uczelniach Wyższych, które oferują bezpłatne porady prawne. Udając się do takich placówek, można uzyskać informacje, np. o opiece nad dziećmi po rozwodzie.

 

Rozwód na pierwszej rozprawie – czy to możliwe?

Wiele osób zastanawia się, ile trwa rozwód? Na czas trwania rozprawy ma wpływ kilka czynników, takich jak przesłuchiwanie świadków, czy obecność małoletnich dzieci. Jednak jeżeli rozwód odbywa się za porozumieniem stron, a pomiędzy małżonkami nie występuje żaden spór, np. o dzieci, rozwód można uzyskać już przy pierwszej rozprawie. Przy prostych rozprawach czas ten może wydłużyć się do dwóch miesięcy, natomiast przy skomplikowanych – nawet do kilku lat. W związku z tym warto zadbać o odpowiednie zaplecze prawne. Adwokat od rozwodów nie tylko zajmie się przygotowaniem niezbędnych pism procesowych, ale przede wszystkim wyjaśni kluczowe kwestie dotyczące takich zagadnień, jak: separacja, podział majątku, alimenty, czy władza rodzicielska.