Jak PiS zmienia Polski Ład i w czym tu może pomóc biuro rachunkowe?

18 maja 2022 | Artykuł sponsorowany | 3 min. czytania

Nowy Polski Ład, czyli program, który miał zmienić życie każdego Polaka na lepsze, przechodzi dziś rewolucyjne zmiany. W związku z tym biura rachunkowe ponownie będą miały ręce pełne pracy. Zmiany wejdą w życie w lipcu i będą dotyczyć w szczególności kwestii finansowych. Jakie to zmiany? Czy dzięki nim nasze życie zmieni się na lepsze? W dzisiejszym materiale powiemy sobie co nieco na ten temat.

Jak PiS zmienia Polski Ład i w czym tu może pomóc biuro rachunkowe?
Jak PiS zmienia Polski Ład i w czym tu może pomóc biuro rachunkowe?

Lipiec miesiącem zmian

Temat Nowego Polskiego Ładu wciąż jest aktualny – sam program przechodzi ostatnio niewielkie zmiany. Rząd zapewnia, że wynikają one z faktu, iż po wejściu w życie programu, wiele osób otrzymało znacznie mniejsze wynagrodzenie.

 

W ramach najnowszych zmian, które wejdą w życie już w lipcu, Ministerstwo Finansów oraz premier zaproponowali:

  • obniżkę stawki PIT – z 17% na 12%,

  • powrót do wspólnego rozliczania się z dzieckiem – dla samotnych rodziców,

  • usunięcie ulgi dla klasy średniej,

  • zmiany w składce zdrowotnej – dla przedsiębiorców.

Co więcej, od lipca osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą mogły już zmienić formy rozliczania się – np. z ryczałtu na podatek liniowy PIT. Niemniej wszelkie zmiany, które wejdą w życie już niebawem, mają być tak skonstruowane, aby żaden przedsiębiorca na nich nie stracił.

Wiele zmian dotyczy przedsiębiorstw, niemniej zwykli obywatele również mogą mieć problem w interpretacji niektórych rozporządzeń – szczególnie tych, które są związane z finansami. Jak zatem można sobie radzić w obliczu nowych zasad?

Gdzie szukać pomocy?

W wielu sprawach – związanych szczególnie z finansami, podatkami oraz księgowością – może pomóc biuro rachunkowe w Warszawie. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz własną działalność, albo chcesz być po prostu na bieżąco z aktualnie obowiązującymi zasadami, związanymi z Nowym Ładem, możesz udać się na rozmowę do księgowego lub księgowej. Księgowi to specjaliści, którzy na co dzień zajmują się prowadzeniem wszelkiej dokumentacji związanej z finansami. Gdzie ich znaleźć?

 

Warszawa i okolice, małe i średnie miasta, centrum i obrzeża – biura rachunkowe rozmieszczone są w różnych lokalizacjach, jednak tych najlepszych warto szukać w nieco większych miejscowościach. Profesjonalne usługi, jakie księgowi świadczą w swoich biurach rachunkowych obejmują między innymi usługi księgowe, np. prowadzenie ksiąg rachunkowych, sporządzanie pism urzędowych oraz usługi kadrowo płacowe, np. przygotowywanie dokumentacji pracowniczej, czy prowadzenie ewidencji czasu pracy.

 

W ramach kompleksowych usług związanych z księgowością biura rachunkowe świadczą również liczne usługi dodatkowe, np. reprezentowanie klienta przed Urzędem Skarbowym, wystawianie faktur, czy też doradztwo podatkowe. Po pomoc możesz udać się osobiście do biura, wykonać telefon, wysłać e-mail lub wypełnić formularz kontaktowy, który znajduje się na stronie www wybranego biura.

 

Pomoc specjalisty od finansów jest kluczowa w wielu kwestiach, również w związku z Polskim Ładem. Dzięki wsparciu doświadczonego eksperta od rachunkowości możesz zaoszczędzić wiele nerw, czasu, ale też i pieniędzy.