Firma w czasie pandemii - samodzielna księgowość online na plus

29 września 2020 | Artykuł sponsorowany | 3 min. czytania

Rok 2020 stał się tym, o którym wielu z nas chciałoby już zapomnieć, licząc na to, że zła passa zakończy się wraz z nastaniem nowego. Ogólnoświatowa pandemia COVID 19 sprawiła, że musieliśmy dostosować życie do nowych zasad. Także biznes musiał się przestawić na funkcjonowanie w nowej rzeczywistości.

Firma w czasie pandemii - samodzielna księgowość online na plus
Firma w czasie pandemii - samodzielna księgowość online na plus

Rządowe obostrzenia, zmierzające do zmniejszenia liczby zachorowań na koronawirusa, dotyczyły m.in. tymczasowego zamknięcia punktów gastronomicznych, zakładów usługowych, siłowni i wielu innych przedsiębiorstw - najczęściej mikro i małych. Bardzo dużo firm niestety nie podołało i ogłosiło upadłość. Koszty prowadzenia działalności w tych przypadkach okazały się wyższe niż zyski.

Jak więc utrzymać pozycję na rynku w trudnym czasie?

Tutaj sporą szansę mają wszystkie firmy działające w przestrzeni online, głównie sklepy internetowe. Jednak nie każdy biznes da się przenieść do sieci. Jeśli więc nie możesz zwiększyć dochodów, to…może obniżyć koszty?

Jedną z metod na to jest samodzielne prowadzenie księgowości!

Jak się zatem za to zabrać?

Przede wszystkim, jeśli do tej pory Twoją księgowością zajmowała się firma zewnętrzna, a chcesz robić to samodzielnie, musisz złożyć aktualizację wpisu do CEIDG najpóźniej do 7 dni od momentu zmiany sposobu rozliczeń. Cała akcja polega na pozostawieniu pustego pola przy danych podmiotu odpowiedzialnego za dokonywanie rozliczeń. Dla urzędu to znak, że księgowością będziesz się zajmował we własnym zakresie.

Tym sposobem obniżysz comiesięczne koszty prowadzenia działalności. Ponadto, w dobie konieczności utrzymywania dystansu socjalnego i wzmożonego reżimu sanitarnego, narzędzia ograniczające bezpośredni kontakt np. z księgową, są na wagę złota.

A teraz czas na wybór programu do księgowości!

Najlepiej, aby był prosty i intuicyjny w obsłudze. Takim rozwiązaniem jest Księgowość Online od Streamsoft Firmino. Najważniejszą jego cechą jest mobilność. Skorzystasz z niego w każdej sytuacji, w każdym momencie i na dowolnym urządzeniu – wystarczy, że odpalisz przeglądarkę. Możesz dzięki temu na bieżąco dokonywać wszelkich niezbędnych operacji finansowych.

Musi być funkcjonalny

Przepisy rachunkowe i podatkowe sprawiają trudności wielu przedsiębiorcom. Księgowość Online Streamsoft przygotuje odpowiednie deklaracje i pliki kontrolne gotowe do bezpośredniej wysyłki do urzędów.

Zmiany w przepisach? Na bieżąco uwzględnione!

Księgowość Online Streamsoft Firmino oczywiście uwzględnia wszystkie zmiany przepisów. Pamiętaj, że od 1 października 2020 w życie wchodzi nowa struktura rozliczeniowa – JPK V7, która w jednym pliku łączy dotychczas przygotowywane deklaracje VAT z częścią ewidencyjną, składaną jako JPK VAT. Program jest gotowy na tę zmianę! Przypomina także o terminach dokonywania przelewów należnych podatków oraz składek ZUS i wskazuje odpowiedni numer konta do tych operacji.

Sprawdź, zanim kupisz!

Moduł Księgowość Online Streamsoft Firmino możesz testować za darmo przez 90 dni, a potem korzystać w cenie jedynie 18 zł netto/m-c! Sprawdź na firmino.pl