Dlaczego warto zdecydować się na wirtualne biuro w Warszawie

7 sierpnia 2023 | Artykuł sponsorowany

Opcję wynajmowania wirtualnego biura wybiera coraz większa ilość właścicieli firm. To nie tylko uzyskanie fizycznego adresu potrzebnego do rejestracji, ale również inne, liczne profity. Przyjrzyjmy się bliżej, jak działają wirtualne biura.

Dlaczego warto zdecydować się na wirtualne biuro w Warszawie
Dlaczego warto zdecydować się na wirtualne biuro w Warszawie

obraz_2.jpg

Wirtualne biuro, a legalność

Bardzo dużo przedsiębiorców martwi się o legalność wirtualnego adresu. Prawda jest taka, że wirtualne biura funkcjonują całkowicie zgodnie z prawem. Od lat coraz więcej firm się na nie decyduje ze względu na wygodę, a także możliwości, jakie dają. 

Otrzymany przez nas adres biura może być w pełni wykorzystywany m.in do rejestracji firmy do KRS. Rejestracja jest obowiązkowa nie tylko dla dużych firm lub korporacji, ale również dla małych biznesów. Posiadanie wirtualnego adresy to ogromne ułatwienie oraz znaczące cięcie kosztów dla małych firm, które rozpoczynają swoją działalność na rynku, oraz przedsiębiorców, którzy prowadzą biznes nie wymagający ich stałej obecności w siedzibie stacjonarnej. 

Na nowy adres może przychodzić cała korespondencja oraz mogą zostać podpisywane umowy. Działa on dokładnie tak samo jak faktyczny adres, w którym przedsiębiorstwo mogłoby się znajdować. 

Biura wirtualne posiadają stacjonarny adres, który zostanie uznany za legalny w przypadku kontroli różnych urzędów lub weryfikowania wiarygodności firmy przez kontrahentów. Jest na stale przypisany w trakcie trwania umowy.

Decydując się na wirtualny adres możemy mieć pewność, że nasze dane będą właściwie chronione. Jednocześnie firmy udostępniające go również zabezpieczają się przed np. praniem pieniędzy.

Wsparcie w wirtualnym biurze

Usługi wirtualnego biura obejmują szeroki zakres wsparcia, wirtualny adres firmy to nie wszystko, co otrzyma właściciel, decydując się na podpisanie umowy.

Pod adresem wirtualnego biura istnieje faktyczne biuro, w którym znajdują się pracownicy firmy wynajmującej. Sekretariat odpowiada za odbieranie przesyłek, przekazywanie korespondencji oraz ewentualne drobne prace biurowe np. skanowanie dokumentów lub informowanie klientów o ich wysyłce. W praktyce oznacza to, że na miejscu cały czas ktoś się znajduje. Nasze listy, czy paczki nie utkną tam na długie dni. Po dostarczeniu ich przez przewoźników zostaniemy od razu o tym fakcie powiadomieni.

Profesjonalna obsługa dba o dobry przepływ informacji i pomaga wspierać firmę w tych drobnych kwestiach organizacyjnych.

Biuro posiada sale spotkań, do których w ramach współpracy firma ma dostęp. Sale są w pełni wyposażone i nowocześnie urządzone. Z powodzeniem mogą być w nich organizowane szkolenia, eventy firmowe lub spotkania zespołu. W ten sposób nawet nie posiadając stacjonarnej siedziby, nie musisz martwić się wynajdywaniem dodatkowych sal konferencyjnych. 

Osoba podpisująca umowę na wynajem wirtualnego biura ma w każdej chwili dostęp do niego np. w celu odebrania swojej korespondencji. 

Koszty wynajmu wirtualnego biura

Opłata za wynajem biura wirtualnego jest zależna od tego, na jak bardzo rozszerzoną opcję wsparcia się zdecydujemy. Opłata jest miesięczna i najtańszy pakiet zaczyna się już od 59 zł. W przypadku potrzeby większego korzystania z usług sekretariatu znajdującego się fizycznie na miejscu koszty nieco wzrastaj. 

To ile kosztuje wirtualne biuro będzie niemal nie odczuwalne dla nas. Nie jest to nawet ułamek kosztów, jakie musielibyśmy ponosić za miesięczną opłatę całego lokalu, wypłaty pracowników dbających o jego stan, opłacenie wyposażenia oraz ewentualnych kosztów naprawy. Odchodzą nam koszta ciągłych dojazdów i rachunków za media. 

Zaoszczędzone pieniądze z powodzeniem możemy włożyć inne inwestycje, które przydadzą się rozrastaniu biznesu. 

Decydując się na wirtualne biuro bardzo szybko zobaczymy, jak wiele korzyści ono niesie i w jaki wielkim stopniu pomaga rozwinąć się naszej firmie. Pamiętajmy, że bardzo dużo zależy od adresu, pod jakim figuruje nasza firma. Najlepsze wirtualne biuro w Warszawie może być Twoje.

Biuro wirtualne w Warszawie

obraz_1.jpg

Adres wirtualnego biura będzie widoczny na Twojej stronie internetowej, wizytówce oraz gadżetach reklamowych. Wirtualne biura w Warszawie sprawią, że siedziba Twojej firmy znajdzie się w prestiżowej lokalizacji.

Wirtualne biuro Warszawa daje możliwość do lepszych kontaktów z innymi większymi firmami. Bardzo dużo przedsiębiorstw wybiera właśnie stolicę Polski ze względu na większą łatwość nawiązywania współpracy krajowych oraz międzynarodowych.

Możliwe miejsca do wyboru to przede wszystkim ścisłe centrum Warszawy. Klient może wybrać pośród propozycji:

  • wirtualne biuro Złota
  • wirtualne biuro Jerozolimskie
  • wirtualne biura Warszawa Śródmieście
  • wirtualne biura Warszawa Centrum

Adresy położone w centrum mają dużą zaletę, jaką jest dobre skomunikowanie. W razie potrzeby dojazdu do biura bez problemu dostaniesz się tu każdym środkiem komunikacji publicznej. Organizując spotkania kadry, rekrutacje lub szkolenia, nie będziesz musiał się martwić tym, że Twoi ludzie będą mieli problem na dotarcie do nich. Co więcej, w okolicy znajdziecie restauracje, luksusowe noclegi oraz każde miejsce, które może być potrzebne. 

Warszawski adres biznesowy będzie kluczem do sukcesu zarówno jednoosobowych działalności jak i spółek. Zadbaj o przyszłość swojego przedsiębiorstwa i wybierz centrum miasta oraz wszystkie korzyści, jakie ze sobą niesie.