Dlaczego warto kupić autocasco? 4 sytuacje w których może się przydać!

29 maja 2023 | Artykuł sponsorowany

Wielu właścicieli pojazdów, którzy wcześniej zdecydowali się na zawarcie nowej lub wznowienie poprzedniej polisy OC, zastanawia się, czy w trakcie jej trwania możliwe jest rozszerzenie zakresu ochrony o AC. Autocasco to dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które pozwala uniknąć nam dodatkowych kosztów, gdy auto ulegnie szkodzie w czasie kolizji, wypadku drogowego, zostanie uszkodzone przez osobę trzecią. Większość pakietów AC chroni nas również od szkód powstałych w wyniku warunków atmosferycznych, pożarów, wybuchu lub kradzieży pojazdu. Oto dlaczego warto kupić Autocasco.

Dlaczego warto kupić autocasco? 4 sytuacje w których może się przydać!
Dlaczego warto kupić autocasco? 4 sytuacje w których może się przydać!

Niestety nie wszystkie ubezpieczalnie zgadzają się rozszerzenie ochrony o AC w trakcie trwania polisy OC. Dobrze więc wiedzieć, jakie warunki musimy spełnić, na jakie oferty zwrócić uwagę oraz jakie ograniczenia na zakres ochrony może wprowadzić ubezpieczyciel. Z niniejszego artykułu dowiesz się również, jakich narzędzi użyć, by znaleźć najbardziej korzystne AC.

  • Dlaczego warto rozszerzyć ochronę pojazdu o ubezpieczenie Autocasco

  • Jak dokupić ubezpieczenie samochodu AC do polisy OC?

  • Ubezpieczenie AC - warunki, jakie musimy spełnić

  • Najkorzystniejsze ubezpieczenia AC? - skorzystaj z porównywarki

Dlaczego warto rozszerzyć ochronę pojazdu o ubezpieczenie Autocasco

Wybierając ubezpieczenie Autocasco, należy zwrócić uwagę na jego zakres, a także szczegółowe warunki, które musimy spełnić, aby ubezpieczyciel rozszerzył zakres ochrony pojazdu. Z pewnością warto kupić polisę AC, jeżeli mamy taką możliwość. Ubezpieczenie AC pozwala nam pokryć koszty naprawy szkody spowodowanej przez zwierzęta, warunki atmosferyczne, pożar czy wybuch. Dzięki AC wyeliminujemy szkody powstałe w wyniku włamania do auta przy próbie kradzieży, ale również uszkodzenia pojazdu spowodowane przez osoby trzecie czy w czasie kolizji drogowej.

Jak dokupić ubezpieczenie samochodu AC do polisy OC?

Czy można dokupić AC? Część towarzystw ubezpieczeniowych pozwala na dokupienie AC do trwającej już polisy OC, ale nie jest to regułą. Warto rozważyć tę opcję, gdy zmieniamy miejsce zamieszkanie i tymczasowo tracimy możliwość garażowania pojazdu. Autocasco jest jednak dobrowolnym ubezpieczeniem, przez co - zgodnie z regułami prawa - towarzystwo nie ma obowiązku objąć ochroną naszego pojazdu. Zarazem warto szukać firmy, która - nie wprowadzając dodatkowych ograniczeń - zezwoli nam na wykupienie pakietu, co pozwoli nam na uniknięcie wysokich kosztów ewentualnej likwidacji szkody.

Ubezpieczenie AC - warunki, jakie musimy spełnić

Istnieje szereg warunków, które musimy spełnić, aby móc ubiegać się o objęcie pojazdu ubezpieczeniem AC. Zazwyczaj firma odmówi nam polisy AC, jeżeli ubezpieczyliśmy pojazd w zakresie OC w innym towarzystwie. Kolejnym ograniczeniem pozostaje wiek auta. Mało który ubezpieczyciel zgodzi się na objęcie pakietem AC pojazdu ponad 15-letniego. Choć i od tej reguły istnieją wyjątki. Często niemożliwe okazuje się także wykupienie AC trwającego dłużej niż polisa OC. Najwygodniej jednak kupować te polisy w pakiecie, co dodatkowo obniży koszty ubezpieczenia.

Najkorzystniejsze ubezpieczenia AC? - skorzystaj z porównywarki

Jeżeli zależy nam na znalezieniu najbardziej konkurencyjnej i korzystnej ofert ubezpieczenia AC, a nie chcemy tracić czasu na objazd kolejnych towarzystw w ich stacjonarnych siedzibach, świetnym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z wygodnej porównywarki pakietów AC. A taką właśnie znajdziemy na stronie https://porownywarki-ubezpieczen.pl/. Dzięki ogromnej bazie ofert proponowanych przez ubezpieczycieli, dowiesz się, jakie pakiety będą najlepsze w przypadku Twojego pojazdu.