Czym są pożyczki bez baz i kto ich udziela?

13 września 2022 | Artykuł sponsorowany

Znalazłeś się w trudnej sytuacji finansowej? A może potrzebujesz dodatkowej gotówki, a banki odmawiają Ci pomocy w tej kwestii?

Czym są pożyczki bez baz i kto ich udziela?
Czym są pożyczki bez baz i kto ich udziela?

W takim razie sprawdź, czym są pożyczki bez baz. To pewna forma finansowania, która udzielana jest przez instytucje pozabankowe i to bez zbędnych zaświadczeń o dochodach oraz dokładnej analizy pożyczkobiorcy. Brzmi nieźle? W takim razie dowiedz się więcej i sprawdź, gdzie szukać najciekawszych ofert pożyczek bez baz.

Pożyczki bez baz – jak to działa?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak działają i czym są pożyczki bez baz – poniżej znajdziesz najciekawsze informacje. To popularna forma finansowania, z jakiej korzysta wiele osób w Polsce. Zasada działania jest prosta. Wystarczy, że znajdziesz ciekawą ofertę pożyczki bez BIK, KRD i innych baz, a następnie wejdziesz na stronę wybranej firmy pożyczkowej. Nowe zobowiązanie najczęściej otrzymasz po spełnieniu określonych warunków, takich jak:

  • minimum 18 lat,

  • pełna zdolność do czynności prawnych,

  • stałe miejsce zamieszkania,

  • odpowiednio wysoka zdolność kredytowa.

To podstawowe kwestie do spełnienia, które są obligatoryjne dla każdego potencjalnego pożyczkobiorcy. Jeśli masz negatywne wpisy w swojej historii kredytowej, koniecznie zastanów się nad opcją zaciągnięcia pożyczki bez baz. Dzięki temu firma pożyczkowa nie dokona weryfikacji Twojej osoby pod względem aktywnych zobowiązań kredytowych oraz terminowości ich spłat. Musisz jednak pamiętać o tym, że pożyczki bez baz są nieco wyżej oprocentowane ze względu na znacznie większe ryzyko udzielenia finansowania. Spore ograniczenia dotyczą też kwoty zobowiązania. Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę bez baz otrzymasz maksymalnie 2-3 tys. złotych.

Gdzie szukać pożyczek bez baz i jak je zaciągnąć?

Jeśli chcesz znaleźć najciekawsze oferty finansowania w postaci pożyczek bez baz, możesz skorzystać z internetowej porównywarki pożyczek. Dzięki temu zestawisz ze sobą kilka propozycji finansowania i wybierzesz taką, która najlepiej wpisze się w Twoje potrzeby. Oczywiście możesz szukać ofert pożyczki bez baz na własną rękę, ale będzie to czasochłonne i nigdy nie da Ci gwarancji, że wybierzesz najlepszą propozycję finansowania. Aby ubiegać się o pożyczkę bez baz w dowolnej instytucji pozabankowej, wystarczy:

  1. Wejść na stronę firmy pożyczkowej.

  2. Ustalić suwakiem preferowaną kwotę pożyczki i okres spłaty.

  3. Złożyć wniosek o udzielenie pożyczki.

  4. Zweryfikować swoją tożsamość np. przelewem.

  5. Poczekać na decyzję o przyznaniu pożyczki.

  6. Podpisać umowę.

To kilka prostych kroków, jakie dzieli Cię od pozyskania dodatkowej gotówki nawet jeśli masz negatywne wpisy w swojej historii kredytowej lub widniejesz w bazach dłużników. Pamiętaj, że takie zobowiązania najczęściej udzielane są na krótki okres spłaty do 30 dni i kwoty raczej nie większe niż 3000 złotych.

Ogromnym plusem pożyczek bez baz (BIK, KRD, ERIF) jest nie tylko możliwość zaciągnięcia zobowiązania w trudnej sytuacji finansowej, ale także minimum formalności do dopełnienia. Wniosek o pożyczkę oraz jej wypłatę zlecisz bez potrzeby wychodzenia z domu nawet w niecałe 15 minut.