Czym należy się sugerować przy porównywaniu pożyczek online?

2 listopada 2022 | Artykuł sponsorowany

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór najkorzystniejszej pożyczki online na rynku jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż jeszcze kilka lat temu. Na rynku działa bowiem bardzo duża liczba firm, których oferta jest do siebie zbliżona. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że klienci mają ogromne problemy z podjęciem ostatecznej decyzji.  

Czym należy się sugerować przy porównywaniu pożyczek online?
Czym należy się sugerować przy porównywaniu pożyczek online?

Porównanie pożyczek online

Jak porównać pożyczki online? Rekomendowane jest oczywiście w pierwszej kolejności porównanie ze sobą ofert dostępnych na rynku. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, aby wspomniane porównanie zostało przeprowadzone dla takich samych parametrów. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, żeby oferty były przygotowane dla osoby o identycznym statusie materialnym, wieku itp. Ponadto musi zostać uwzględnione takie samo źródło zatrudnienia czy wysokość pensji. Jest to jedyny sposób na dokonanie rzetelnego porównania. 

Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji?

W trakcie porównywania warto wziąć pod uwagę wysokość prowizji, dodatkowe koszty czy ostateczną kwotę, jaką trzeba będzie oddać instytucji pożyczkowej. Godny uwagi jest fakt, że w niektórych sytuacjach konieczne będzie opłacenie opłat przygotowawczych. Dzięki porównaniu ze sobą wszystkich wymienionych informacji, dana osoba będzie miała całkowitą pewność, która z pożyczek jest dla niej najkorzystniejsza. Może bowiem dojść do sytuacji, że jedna z pożyczek będzie miała wyższą prowizję, ale RRSO będzie niższe. W rezultacie doprowadzi to do sytuacji, że całkowity koszt danej pożyczki będzie niższy, mimo wyższej prowizji. 

Porównanie przez osoby zainteresowane pożyczek w taki sposób pozwoli uchronić ją nie tylko przed nadmiernymi kosztami, ale również wysokimi ratami, a także stosunkowo wysoką dopłatą do zobowiązania, które zostało zaciągnięte. Rekomendowane jest również uwzględnienie, jakie dokumenty oraz różnego rodzaju zaświadczenia będą wymagane u określonego pożyczkodawcy. W najprostszym możliwym ujęciu część potencjalnych klientów może być bardziej zainteresowana droższą pożyczką, której uzyskanie będzie wymagało minimum formalności. 

O czym jeszcze należy pamiętać podczas porównywania pożyczek online?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jednym z najbardziej skutecznych sposobów na porównanie ze sobą poszczególnych pożyczek dostępnych na rynku jest zapoznanie się z porównywarkami internetowymi, rankingami czy zestawieniami. Należy mieć na uwadze fakt, że bardzo często tego typu rozwiązania reklamują poszczególne firmy pożyczkowe, które niekoniecznie mają najkorzystniejszą ofertę na rynku. Warto zaznaczyć, że obecnie można skorzystać z bardzo innowacyjnych portali internetowych. Wystarczy bowiem, że osoba zainteresowana wprowadzi odpowiednie dane we wniosku, a następnie otrzyma od kilku do nawet kilkunastu dopasowanych ofert, z których będzie mogła praktycznie od razu skorzystać. Oczywiście oferty zostały uporządkowane w taki sposób, który będzie znacznie ułatwiał ich porównanie przez potencjalnego klienta.