Czy wirtualne biuro dla firmy to dobry pomysł?

17 października 2022 | Artykuł sponsorowany

Wirtualne biuro to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych firm, dla których posiadanie biura stacjonarnego nie jest niezbędne do prowadzenia działalności. Takie rozwiązanie umożliwia zarejestrowanie firmy oraz pozwala zaoszczędzić środki, które przeznaczylibyśmy na wynajęcie lokalu i zatrudnienie pracowników biurowych. Wyjaśniamy, dlaczego wirtualne biuro to dobry pomysł dla wielu przedsiębiorców.

Czy wirtualne biuro dla firmy to dobry pomysł?
Czy wirtualne biuro dla firmy to dobry pomysł?

Wirtualne biuro – co to jest?

Wirtualne biuro zapewnia przede wszystkim adres, który jest niezbędny do rejestracji firmy w Urzędzie Skarbowym. Niech Cię nie zmyli słowo „wirtualne”, bo tak naprawdę biuro jest jak najbardziej realne. Jest to istniejące fizycznie miejsce, w którym możemy zarejestrować swoją firmę. Pod wirtualnym adresem zarejestrowanych może być bardzo wiele firm jednocześnie.

W ramach usługi wirtualnego biura skorzystamy nie tylko z adresu, ale najczęściej również z pełnej obsługi korespondencji przychodzącej, a w razie potrzeby umówimy się na spotkanie z klientem czy kontrahentem. Takie punkty oferują też wiele innych ułatwień, np. Beyond Office na Woli w Warszawie, oprócz wirtualnego adresu w prestiżowej lokalizacji (ArtN Fabryka Norblina), oferuje m.in. odbiór poczty, powiadomienie o korespondencji, skanowanie poczty, wynajem przestrzeni biurowej, pomoc przy rejestracji spółki.

Korzyści z posiadania wirtualnego adresu firmy

  • Zyskujesz adres, pod którym możesz zarejestrować swoją firmę – pozwoli Ci to oddzielić strefę prywatną od pracy.
  • Wybierając wirtualne biuro z prestiżową lokalizacją, dbasz o pozytywny obraz swojej firmy w oczach klientów i kontrahentów.
  • Zmniejszasz wydatki swojego przedsiębiorstwa – na czynsz, media, zakup artykułów biurowych.
  • Masz możliwość indywidualnego dopasowania usług. Pracownicy wirtualnego biura mogą zająć się wieloma aspektami, które są niezbędne przy prowadzeniu działalności, np. odbiór poczty, skanowanie, rezerwacja sali konferencyjnej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wirtualne biuro?

Dobra lokalizacja to najważniejsze, na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając wirtualne biuro. Lokalizacja w centrum dużego miasta wpłynie niewątpliwie na pozytywny wizerunek Twojej firmy i będzie wzbudzać uznanie, a to może się przełożyć na większą liczbę zleceń, a finalnie na wyższe zarobki.

Kolejnym elementem, na który powinieneś zwrócić uwagę, to zakres usług. Wybierz wirtualne biuro, które zapewni Ci nie tylko adres do rejestracji, ale też ułatwi Ci prowadzenie działalności. Bardzo przydatna jest możliwość wynajęcia przestrzeni biurowych i konferencyjnych. Zwróć uwagę na wygląd i wyposażenie pomieszczeń – nowoczesna sala spotkań na pewno zrobi dobre wrażenie na Twoim kliencie. Niektóre firmy oferują też porady prawne czy usługi księgowości.

Dla większości przedsiębiorców ważnym aspektem jest również cena, jaką zapłacą za prowadzenie wirtualnego biura. W Warszawie, w dobrej lokalizacji w centrum miasta, jest to wydatek rzędu kilkuset złotych miesięcznie. Koszty zależą od takich czynników, jak zakres usług, prestiż lokalizacji czy standard budynku.

Warto z rozwagą dokonać wyboru wirtualnego biura, ponieważ powinna być to decyzja na lata. Częsta zmiana adresu firmy nie jest dla przedsiębiorcy korzystna z kilku względów. Częsta zmiana adresu firmy nie tylko wygląda nieprofesjonalnie, ale też nastręcza wielu problemów (konieczność zmiany umów, dokumentów firmowych i danych konta bankowego). Aby uniknąć tego typu niedogodności, zwróć uwagę na czas trwania umowy. Najlepiej jest wybrać umowę długoterminową.

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem wirtualnego biura w prestiżowej lokalizacji, skontaktuj się z firmą Beyond Office w Warszawie i poznaj więcej szczegółów.