Czy warto kupić mieszkanie z sufitem podwieszanym?

17 maja 2022 | Aktualizacja: 3 lutego 2023 | Artykuł sponsorowany

W ostatnich latach bardzo modne stało się posiadanie mieszkań z podwieszanym oświetleniem. Rozwiązanie tego typu swój początek miało w wielkich przestrzeniach biurowych czy w loftach. Dzisiaj to już domowy trend, który coraz szybciej zdobywa nowych wielbicieli. Zastosowanie tego rodzaju oświetlenia posiada wiele zalet, jednak może również sprawić wiele kłopotu, jeśli zostanie źle dobrane i zamontowane.

Czy warto kupić mieszkanie z sufitem podwieszanym?
Czy warto kupić mieszkanie z sufitem podwieszanym?

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie podwieszane?

Zdecydowanie się na podświetlany sufit sprawdzi się świetnie w przypadku wysokich pomieszczeń, którym odjęcie kilkunastu centymetrów nie zrobi różnicy. W mniejszych pokojach efektownie może zostać zastosowane jako podświetlenie konkretnej jego części - wydzielenie przestrzeni - albo jakiegoś elementu. Oświetlenie podwieszane jest na specjalistycznych płytach. Dodatkowa powierzchnia pozwoli na lepszą izolacje mieszkanie, co przełoży się na rachunki za ogrzewanie.

Podwieszane oświetlenie pozwoli również na przykrycie mankamentów pomieszczenia, typu nierówne ściany czy pałętające się kable. Ponadto świetnie będzie służyło jako element aranżacyjny. W dużych pomieszczeniach za pomocą wyboru odpowiedniego kształtu lamp i koloru światła można efektownie podzielić przestrzeń i nadać jej oczekiwany charakter.

W jaki sposób oświetlić pomieszczenie?

Wybierając pomieszczenie warto wiedzieć jaki efekt chce się uzyskać. Znacznie ułatwi to wybór barwy światła. Jednak to nie tylko kolor jest ważny. Warto zwrócić uwagę również na to, w którym miejscu ma znajdować się podświetlenie.

Można zdecydować się na nieregularny kształt płyt, które urozmaicą pokój i pozwolą na ekstrawagancji element dekoracyjny. Ciekawym rozwiązaniem jest także podświetlenie gzymsów, optycznie zwiększy to przestrzenność pokoju. Postawienie na podświetlany sufit nada elegancji pomieszczeniu. Natomiast w przypadku m.in. kawalerek pomoże wytyczyć przestrzeń sypialnianą.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Katowicach - sprawdź!

Kupując nowe inwestycje mieszkaniowe w Katowicach z podwieszanym sufitem, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które wskażą jakość takiego wykonania, a także będą gwarancją bezpieczeństwa. W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy pod podwieszanym oświetleniem nie znajduje się instalacja gazowa. Jeżeli niestety tak się zdarzy, warto od razu reagować, ponieważ gaz, który mógłby ulatniać się w takim miejscu, będzie niewyczuwalny i stanie się cichym zabójcom. 

Warto pamiętać również o tym, by konstrukcja sufitu się nie nagrzewała i łatwo dostępne było wejście, które pozwoli na sprawdzenie instalacji znajdującej się pod płytami. Oferujemy mieszkania z podwieszanymi sufitami, które są wysokiej jakości i dostosowane do bezpieczeństwa oraz łatwego użytkowania. Zapoznaj się z naszymi propozycjami nowych inwestycji mieszkaniowych w Katowicach!