Czy siatka pleciona karbowana sprawdzi się przy produkcji osłon?

24 maja 2022 | Artykuł sponsorowany

Wyprodukowanie osłony, która z jednej strony byłaby trwała, a z drugiej dostępna w przystępnej cenie, wymaga zastosowania odpowiedniego materiału. Jednym z nich jest siatka pleciona karbowana. Czy rzeczywiście to rozwiązanie sprawdzi się w produkcji osłon? Do czego jeszcze można wykorzystać siatkę karbowaną i jak wybrać odpowiednią? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Czy siatka pleciona karbowana sprawdzi się przy produkcji osłon?
Czy siatka pleciona karbowana sprawdzi się przy produkcji osłon?

Siatka pleciona powstaje w wyniku procesu splatania ze sobą drutów metalowych, co jest jedną z podstawowych metod tworzenia siatek. Z kolei siatka pleciona karbowana uzyskuje swoje właściwości dzięki dodatkowemu karbowaniu. To właśnie temu procesowi zawdzięcza swoją giętą strukturę.

Czy wykorzystanie siatki plecionej karbowanej do produkcji osłon to dobry pomysł?

Siatka pleciona karbowana cieszy się sporą popularnością i to w różnych branżach. Ze względu na swoje parametry jest wykorzystywana do produkcji rozmaitych osłon. Dlaczego warto ją wybrać do wykonania różnych zabezpieczeń? Atutem, który przemawia za tym materiałem, jest szeroki zakres wymiarów oczek. W ten sposób możesz uzyskać stopień ochrony, na którym Ci zależy. Ponadto siatka pleciona karbowana to materiał dostępny w przystępnych cenach. Dzięki temu możesz zoptymalizować koszty produkcji, zyskując wysokiej jakości produkt w atrakcyjnej cenie.

Jakie osłony można wyprodukować z siatki plecionej karbowanej? Tutaj rozwiązań jest wiele, najczęściej jednak z tego materiału tworzone są osłony do różnorakich maszyn oraz przestrzeni magazynowych.

Sprawdź, jak wybrać odpowiednią siatkę plecioną karbowaną

Aby uzyskać maksymalną ochronę, należy starannie przemyśleć wybór siatki karbowanej. Przy podjęciu tej decyzji ogromne znaczenie mają dwa parametry: grubość drutu oraz wielkość oczek.

Zacznijmy od tego drugiego parametru. Jak łatwo się domyślić, im mniejsze oczka ma siatka pleciona karbowana, tym trudniej się dostać do wnętrza. 
Z kolei grubszy drut oraz gęstsze tkanie chronią bardziej osłonę przed naciskiem. To oznacza, że jest to lepsza ochrona przed zewnętrznymi czynnikami.

Siatka karbowana pleciona na osłony: gdzie ją kupić?

Siatka pleciona karbowana to materiał, który dostępny jest w wielu sklepach, także tych internetowych. Można też zamówić siatkę bezpośrednio u producenta. Z aktualnymi wariantami siatek oraz cennikiem bez problemu zapoznasz się na stronach internetowych producentów siatek oraz wyrobów metalowych. To bardzo wygodne rozwiązanie, warto więc przejrzeć oferty różnych marek, chociażby po to, aby zrobić wstępną selekcję i zapoznać się z bieżącymi cenami.
Zakupy przez Internet to bardzo komfortowa alternatywa dla zakupów stacjonarnych. Pamiętaj jednak, że w większości przypadków przy większych zamówieniach bardziej opłacalny jest zakup siatki plecionej karbowanej bezpośrednio u producenta, a to wiąże się z kontaktem (choćby mailowym) z daną marką. Spora część producentów ma na stronie formularze kontaktowe, warto je uzupełnić, aby poznać szczegóły oferty oraz złożyć zamówienie.