Co robić z BITCOINEM?

4 czerwca 2023 | Aktualizacja: 5 czerwca 2023 | Artykuł sponsorowany

Bitcoin, jako najpopularniejsza na świecie waluta cyfrowa zapewnia nam coraz to większy potencjał nie tylko do inwestowania, ale także do zabezpieczenia swojego kapitału czy do robienia zakupów. Co możemy zrobić, będąc w posiadaniu Bitcoina?

Co robić z BITCOINEM?
Co robić z BITCOINEM?

Zakup i sprzedaż Bitcoina 

Bitcoin od zawsze kojarzył nam się z kryptowalutą odpowiednią do inwestowania. To jak najbardziej prawda. Z powodzeniem możemy zakupić ten instrument na https://exmo.com/pl/buy-bitcoin. To właśnie inwestowanie spekulacyjne stanowi jeden z najistotniejszych procesów, który możemy wykonywać z wykorzystaniem królowej kryptowalut. 

Czy jest to powód do zdziwienia? W żadnym wypadku. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że każda kryptowaluta cechuje się ogromną zmiennością. Wystarczy spojrzeć na wykres dostępny pod linkiem https://coinmarketcap.com/pl/currencies/bitcoin/ by zdać sobie sprawę, że w ciągu miesiąca wycena waluty zmieniła się o ponad 7%. To daje doskonały potencjał do krótkoterminowego inwestowania z nastawieniem na zysk, ale oczywiście należy traktować to podejście jak miecz obosieczny. Tak duża zmienność w obliczu nieznajomości rynku kryptowalut może stanowić także ogromne ryzyko dla niedoświadczonych inwestorów.

Czy warto inwestować w Bitcoin długoterminowo?

Inwestowanie w Bitcoin nie zawsze musi oznaczać krótkoterminowe spekulowanie z nastawieniem na natychmiastowy zysk. Bitcoin coraz częściej w opiniach ekspertów zastępuje dotychczasową bezpieczną przystań, jakim jest złoto. Bitcoin, podobnie zresztą jak inne kryptowaluty okazały się odporne na największe zawirowania gospodarcze, których doświadczyliśmy w ciągu 3 lat, co pozwala w jasny sposób ocenić tę klasę aktywów jako idealną do inwestowania w dłuższej perspektywie.

Twarde dane również przemawiają za tym samym. Spójrzmy na wycenę Bitcoina z 2013 roku - sprzed 10 lat. Zgodnie ze źródłem https://www.globaldata.com/data-insights/financial-services/bitcoins-price-history/ król kryptowalut był warty niewiele ponad 1000 dolarów. Takie statystyki z pewnością działają na naszą wyobraźnię. Jeśli zatem mamy kapitał i nie wiemy, gdzie go ulokować, Bitcoin, na podstawie danych historycznych wydaje się całkiem atrakcyjną alternatywą. 

Bitcoin jako pełnoprawny środek płatniczy 

Bitcoin od lat znany był jedynie z tego, że jest to świetny instrument inwestycyjny. Z roku na rok jednak popularność kryptowalut wzrasta, co wpływa na rozszerzenie zastosowania Bitcoina. Przykład? Kryptowaluty jako pełnoprawny środek płatniczy. Coraz więcej podmiotów pozwala na realizację płatności właśnie w Bitcoinach

Bitcoiny możemy wykorzystać do zakupu absolutnie wszystkiego. Towary, usługi, internetowe dobra - a forma płatności w żadnym wypadku nie różni się od standardowych, pieniężnych form zapłaty. Posiadając Bitcoiny, gromadzimy je w portfelu cyfrowym, który do złudzenia przypomina konto bankowe. Jeśli chcemy za coś zapłacić kryptowalutą, wybieramy po prostu portfel cyfrowy, autoryzujemy płatność i już - towar lub usługa jest do naszej dyspozycji. 

Z powodzeniem możemy prognozować, że zastosowanie walut cyfrowych z roku na rok będzie wzrastać, co jeszcze bardziej zwiększy popularność Bitcoina, a co za tym idzie, także jego wartość.