Baseny ogrodowe dmuchane czy rozporowe. Proste wnioski!

8 marca 2022 | Artykuł sponsorowany | 4 min. czytania

Basen nie zawsze musi być zbudowany na stałe, gdyż jego czyszczenie, obieganie i zajmowanie się tym by woda zawsze była czysta zajmuje niestety sporo czasu. Może warto skusić się na jacuzzi dmuchane, które jest świetną propozycją w typowo letnim sezonie?

Baseny ogrodowe dmuchane czy rozporowe. Proste wnioski!
Baseny ogrodowe dmuchane czy rozporowe. Proste wnioski!

Szczególnie polecamy zakup basenów ogrodowych na www.renovey.com ze względu na szeroki wybór oraz szybką dostawę.

Ciągłe dbanie o basen ogrodowy

Problem z budowanym basenem jest taki, że niestety trzeba o niego dbać przez cały czas. Najpierw, jeśli wpadnie nam do głowy pomysł z jego wybudowaniem, należy zaprojektować, jak dokładnie ma wyglądać, w jakim dokładnie miejscu się znajdzie. Nie można zapomnieć o wykopaniu dziury, najęciu kogoś kto nam go wybuduje, a następnie dbaniu o niego przez cały czas. Na zimę należy go zabezpieczać, by nic nie popękało, spuszczać wodę, by nic nam nie zamarzło, a w okresie letnim, nie da się ukryć, musimy dbać o to, by woda cały czas była tam czysta i nadawała się do kąpieli. Dodatkowo należy chronić basen przed tym, by nie dostawały się tam żaby i inne robactwo, którego na terenie ogrodu, czy działki z całą pewnością nie brakuje. Jest to więc nie dość, że inwestycja, to dodatkowe poczucie doglądania tego miejsca, by nic mu się nie stało. Nie każdy niestety może sobie na pozwolić czasowo, a dodatkowo, co ważniejsze, nie każdy zna się na tym, jak to dokładnie powinno wyglądać. Z tego powodu trzeba poprosić o pomoc fachowców, a to jest też dość kosztowne. 

Jacuzzi dmuchane idealne do ogrodu

Dla tych, którzy na działkę, czy do ogrodu w celach relaksacyjnych udają się tylko raz na jakiś czas naprawdę świetną propozycją będzie jacuzzi dmuchane. Jest ono wyjmowane tylko w okresie upałów i nie musimy zajmować się nim przez cały rok. Gdy najdzie nas okazja skorzystamy z kąpieli w tym basenie i tyle. Nie ma problemu z tym, że coś nam się wydarzy z betonem, w którego mógłby być zbudowany nasz basen itp. Na pewno trzeba jednak uważać także na to, by nasze jacuzzi dmuchane nie uległo uszkodzeniu, jednak jestem przekonana, że jest z tym o wiele mniej zachodu niż z zajmowaniem się przez cały rok naszym betonowym basenem, praca wokół którego nigdy się nie kończy i cały czas musimy koło niego chodzić, by nie uległ uszkodzeniu. Dzięki temu na pewno niektórzy nie decydują się w ogóle na założenie żadnego basenu w swoim ogrodzie, czy na działce. 

Nie da się ukryć, że cena jacuzzi dmuchanego nie należy do najniższych, jednak biorąc pod uwagę to, że będzie przy dobrym dbaniu nam o ten basen służyć przez wiele lat nie wydaje się aż tak ogromna. Dodatkowo o jacuzzi będziemy dbali tylko przez kilka miesięcy w roku, odejdzie nam więc poczucie zmarnowanego czasu by zabiegać o jego betonowy odpowiednik. Nie można także zapomnieć o tym, że w jacuzzi dmuchanym świetnie będziemy mogli się zrelaksować po ciężkim dniu, spędzić w nim miło czas z dziećmi na wodnych zabawach, czy nawet zaprosić znajomych na różne uroczystości, czy spotkania towarzyskie by razem z nami mogli ochłodzić się w jacuzzi dmuchanym w wodne dni. Warto rozważyć tę opcję, jeśli kąpiele w letnie dni pozwalają Wam się ochłodzić i za nimi przepadam.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.renovey.com/pl/