Alerabat - Twoje kluczowe narzędzie do oszczędzania

11 maja 2023 | Aktualizacja: 15 maja 2023 | Artykuł sponsorowany | 9 min. czytania

Oszczędzanie pieniędzy jest ważnym aspektem zarządzania finansami, który pozwala na zwiększenie stabilności finansowej oraz poprawę jakości życia. W dzisiejszych czasach każdy z nas szuka sposobu na to, aby zbudować sobie kapitał, który będzie zabezpieczał rodzinę na wypadek nieprzewidzianych sytuacji lub który będzie można wykorzystać na realizację planów. 

Alerabat - Twoje kluczowe narzędzie do oszczędzania
Alerabat - Twoje kluczowe narzędzie do oszczędzania

Jeśli jesteś posiadaczem karty Dużej Rodziny, doskonale wiesz, że nawet skrupulatne zaplanowanie oszczędności może nie mieć przełożenia na praktykę, gdyż potrzeby dorastających dzieci rosną razem z nimi (jak grzyby po deszczu), a niespodziewane wydatki czyhają tam, gdzie zupełnie nie powinno ich być. Dlatego do tematu oszczędności postanowiliśmy podejść od drugiej strony. Sprawę ze stale rosnących kosztów życia zdają sobie także posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora - oszczędzają, korzystając z oferowanych przez program zniżek, ale jak dobrze wiemy, oszczędności nigdy za wiele! Zadaliśmy sobie pytanie, czy istnieje możliwość, aby oszczędności były nie tyle zaplanowanym wydzielaniem części budżetu, którym dysponujemy, a nieodłącznym elementem codziennych zakupów. 

Alerabat.com - tę platformę bez wątpienia warto poznać, a dziś weźmiemy ją dokładnie pod lupę i sprawdzimy, jakie wartości może dostarczyć swoim użytkownikom. Platforma alerabat.com to internetowy serwis, który pozwala na oszczędzanie przede wszystkim podczas zakupów online, ale także podczas tych stacjonarnych. Jest to bardzo przydatne narzędzie, które może pomóc zarówno pojedynczym osobom, jak i dużym rodzinom w zredukowaniu kosztów codziennych zakupów. 

Jak działa Alerabat.com?

Alerabat to nie jeden, nie dwa, a cztery sposoby na oszczędzanie. Według raportu E-commerce 2022, zrealizowanego przez Gemius, PBI oraz IAB Polska, już 77% Internautów dokonało zakupów przez Internet, a odsetek ten ustabilizował się. Oznacza to, że ponad ¾ osób korzystających z sieci zakupiło coś za jej pośrednictwem. Tak szeroki zakres nabywców oraz różnorodność potrzeb zakupowych sprawiają, że każdy znajdzie w AleRabat.com formę oszczędzania, która pozwoli mu z satysfakcją oszczędzać na wydatkach, które i tak trzeba ponieść. Zobaczmy w takim razie, jakie możliwości daje nam platforma:

1. Rabaty

Po wejściu na stronę alerabat.com, pierwszym co zwraca uwagę, jest dostępność wielu kodów rabatowych do ponad 3000 sklepów, w tym do tych najbardziej popularnych. Gdy wczytujemy się w sposób działania systemu, okazuje się, że dzięki wtyczce od Alerabat.com, którą w prosty sposób instalujemy do przeglądarki internetowej, nie musimy samodzielnie szukać kodów rabatowych, pasujących do sklepu internetowego, w którym robimy zakupy, gdyż wtyczka zrobi to za nas. Co więcej, po instalacji wtyczki, nie musimy w ogóle wchodzić na stronę alerabat.com, aby uruchomić jej działanie, ponieważ w odpowiednim momencie, podczas wizyty w sklepie internetowym, wtyczka sama nas poinformuje o możliwości oszczędzania, przetestuje w koszyku istniejące kody rabatowe i - jeśli odnajdzie pasujące kody - zaaplikuje je do zamówienia. Biorąc pod uwagę to, iż sklepy posiadają osobny regulamin dla każdej organizowanej promocji, a kody rabatowe, które oferują często obejmują konkretny asortyment, wtyczka to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także i czasu.

Ile możemy zaoszczędzić? Średnia oszczędność dzięki dopasowywaniu kodów rabatowych to 75 zł miesięcznie.

2. Cashback, czyli zwrot za zakupy

Według przytaczanego raportu E-commerce 2022 najpopularniejsze kategorie kupowane online przez co najmniej połowę osób robiących zakupy online to odzież, w tym dodatki i akcesoria z nią związane, ale także obuwie, kosmetyki i perfumy, książki, płyty, filmy, produkty farmaceutyczne, sprzęt RTV/AGD oraz odzież sportowa. Dzięki Alerabat.com zakupy tych produktów mogą wiązać się dla nas ze znaczącymi oszczędnościami.
 
Funkcją wtyczki, która zdecydowanie najbardziej nas ujęła jest cashback, czyli forma zwrotu za zakupy online. Co to oznacza w praktyce? Sprzedawcy reklamują swoje sklepy i usługi na wielu płaszczyznach. Reklamy widzimy w portalach społecznościowych, na stronach informacyjnych, na billboardach, czy słyszymy w radio. Jednakże środki przeznaczone na promocję marek, produktów czy usług mogą być skierowane także do partnerów afiliacyjnych. Takim partnerem mogą być influencerzy, takim partnerem jest też Alerabat.com. Oznacza to, że sprzedawca wypłaca partnerowi prowizję za każdą transakcję zrealizowaną za jego pośrednictwem. Model biznesowy Alerabat.com zakłada jednak podział prowizji, stąd też część środków (najczęściej połowa) wraca do nabywcy transakcji w formie cashbacku. 

Jak skorzystać z tej opcji? Aby skorzystać z Alerabat, należy założyć darmowe konto na stronie alerabat.pl i zainstalować wspomnianą wtyczkę, która  - oprócz poszukiwania dla nas kodów rabatowych - sama odnajdzie możliwość uzyskania i zaproponuje aktywowanie cashbacku. Jedyną rzeczą, o której musimy pamiętać, to kliknięcie w przycisk “Aktywuj” w danym sklepie, aby sprzedawca, u którego wykonujemy zakupy zaliczył tę transakcję na poczet zwrotu za zakupy. Po dokonaniu transakcji już tylko musimy poczekać, aż sprzedawca potwierdzi zaistnienie transakcji. Informacje na ten temat sprawdzimy na koncie w systemie Alerabat.com. Gdy uzbieramy minimum 50 zł, będziemy mogli wypłacić środki od razu na nasze konto bankowe.

Ile cashbacku możemy uzyskać? Według danych udostępnianych przez platformę użytkownik oszczędza średnio 45zł miesięcznie, korzystając jedynie z cashbacku za zakupy internetowe. 

3. Karty podarunkowe z cashbackiem

Trzecia opcja na oszczędzanie rozkocha w sobie nie tylko fanów zakupów internetowych, ale także miłośników standardowych wizyt w sklepie. Musimy przyznać, że do tej pory karty podarunkowe kojarzyły nam się tylko z czymś, co można przekazać dalej na prezent. Od kiedy zaczęliśmy testować Alerabat.com, karty podarunkowe będą częstym prezentem, który zafundujemy sami sobie, a co lepsze - podwójnym prezentem, bo dodatkowo gwarantującym fajną oszczędność. Dzięki funkcji cashbacku za zakup karty podarunkowej, użytkownik Alerabat.com może jedynie dzięki zmianie sposobu płatności za zakupy zaoszczędzić na swoich zakupach nawet do 15% ich wartości. 
W jakich sklepach możemy skorzystać z kart i jaki zwrot za nie otrzymamy?

Biedronka - 5%
Kaufland - 3%
Smyk - 5%
H&M - 6%
Zalando - 5%
Multikino - 15%
Rossmann - 4%
i wiele innych

Jak to działa?

Na stronie AleRabat.com odnajdziesz karty podarunkowe, które możesz zakupić. Po zakupie karty podarunkowej cashback trafi od razu na Twoje konto - w tym przypadku nie musisz czekać na dokonanie transakcji kartą. Następnie, podczas wykonywania zakupów - czy to online, czy stacjonarnych, jako formę płatności wskazujesz kartę podarunkową, podajesz kod karty lub skanujesz jej kod kreskowy. I to wszystko. Co ciekawe, w wielu sklepach na przykład Allegro, Smyk czy RTVEuroAGD połączysz obie formy cashbacku - ten za zakupy oraz ten za wybór formy płatności. 

Produkt jest na tyle ciekawy, że już kilkukrotnie od relatywnie krótkiego czasu testowania kart (3 miesiące) zdarzyło nam się kupować karty prosto z telefonu, stojąc w kolejce dyskontu, aby minutę później przy kasie od razu pokazać otrzymaną kartę w celu zapłaty za produkty. 

4. Monitorowanie cen produktów

Ostatnią funkcją Alerabat.com, którą testowaliśmy, była funkcja monitorowania cen. Pozwala ona śledzić ceny produktów, które wpadną nam w oko. Jeśli cena produktu nie jest dla nas w danym momencie satysfakcjonująca, możemy dodać produkt do listy śledzonych produktów i wskazać cenę, która by nas interesowała. Alerabat.com poinformuje nas o obniżkach ceny dla wskazanych produktów.

A jak to wygląda w praktyce?

Zerknijmy jeszcze na przykład z życia wzięty, w jaki sposób platforma może pomóc nam zaoszczędzić i ile w rzeczywistości tych oszczędności będzie.

Załóżmy, że rodzina dysponuje środkami w wysokości 7 tysięcy złotych miesięcznie. Z tego na zakupy przeznacza około 4 tysięcy złotych. Miesięczne rozdysponowanie środków wygląda następująco:

Tabela Alerabat.com

Na wydatkach w wysokości 4 116 tylko dzięki opcji cashbacku rodzina zaoszczędziła 204,24 zł, co w perspektywie roku może dać oszczędność w wysokości ponad 2400 zł.

Do cashbacku dodajmy jeszcze kody rabatowe i śledzenie cen produktów. Zakładając pesymistyczny scenariusz, jeśli dla jednej czwartej naszych wydatków dodatkowo uda nam się znaleźć kody rabatowe i obniżki w wysokości 5%, zaoszczędzimy około 50 zł miesięcznie, średnio (wg. statystyk systemu) możemy zaoszczędzić około 75zł, w optymistycznym scenariuszu możemy zaoszczędzić nawet 100 zł miesięcznie. To oznacza, że nasze roczne oszczędności mogą przekroczyć 3500 zł tylko dzięki wtyczce do przeglądarki.

Podsumowując, Alerabat.com to platforma, która może pomóc w oszczędzaniu pieniędzy podczas codziennych zakupów, zarówno stacjonarnych, jak i online. Możesz z niej korzystać zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym. Dzięki wtyczce do przeglądarki internetowej użytkownik nie musi samodzielnie szukać kodów rabatowych, a system dopasowuje je automatycznie. Ponadto, dzięki zwrotom za zakupy, można otrzymać zwrot części wydanych pieniędzy. Dostępne na platformie oferty promocyjne umożliwiają zaoszczędzenie kwoty, która - ośmielimy się to powiedzieć, choć to subiektywna opinia - po rocznym systematycznym oszczędzaniu z Alerabat.com przy podobnej comiesięcznej kwocie wydatków, pokryje co najmniej w połowie nasze wydatki w trzynastym miesiącu korzystania z usługi. Alerabat.com to z pewnością wartościowe narzędzie dla każdego, kto chce oszczędzać na zakupach, nie tracąc przy tym czasu ani wysiłku.