Aplikacja mObywatel w nowej odsłonie

3 grudnia 2020

Aplikacja mObywatel została drastycznie zmieniona. Uczyniono wszystko, aby jej interfejs był bardziej przyjazny dla obywateli chcących szybko i sprawnie zapoznać się z informacjami, których w danym momencie potrzebują. 

Aplikacja mObywatel w nowej odsłonie
Aplikacja mObywatel w nowej odsłonie

Kolejne zmiany

Od teraz aplikacja umożliwia personalizację ikonek wedle naszego uznania. Wcześniej interfejs był mniej czytelny przez zbyt dużą ilość niepotrzebnych ikon, które prowadziły do jeszcze nie wprowadzonych dokumentów. Zmiana umożliwia łatwiejszy dostęp do dokumentów, których często używamy. Wiele zmian wprowadzono również w module mPojazd – nie musimy logować się za pomocą profilu zaufanego, gdyż od teraz logowanie następuje za pomocą mTożsamości. W dokumencie pojawiły się zupełnie nowe dane takie jak wartość stanu licznika, indywidualny poziom emisji CO2, średnie zużycie paliwa i wiele, wiele innych. 

Ciągłe innowacje

5 grudnia pojawi się kolejna aktualizacja aplikacji, w której dodany zostanie wyczekiwany przez wielu moduł mPrawo Jazdy. Użytkownicy będą mieli dostęp do licznika punktów karnych. W najbliższym czasie do grona wirtualnych dokumentów ma dołączyć Karta Dużej Rodziny oraz Małopolska Karta Aglomeracyjna, co zapowiada stopniowe dodawanie kolejnych biletów okresowych. Minister Cyfryzacji zapowiedział również, że jednym z kolejnych kroków będzie dodanie legitymacji zawodowej do listy dokumentów oraz wprowadzenie ułatwień dla krwiodawców.

Czym jest mObywatel? 

Aplikacja mObywatel ma zastąpić nasze portfele – dzięki platformie mamy dostęp do wirtualnej wersji naszych dokumentów. Dzięki aplikacji wydawanej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, przy użyciu smartfona mamy dostęp do wielu informacji i dokumentów, bez konieczności noszenia ich przy sobie. Na ten moment dostępne są moduły mTożsamość, mLegitymacja szkolna, mLegitymacja Studencka, mPojazd, eRecepta oraz Polak za granicą. Aplikacja jest stale rozbudowywana i modyfikowana, aby zwiększyć liczbę jej użytkowników. mObywatela można pobrać ze sklepu Google Play oraz App Store. Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji, wyjawił, że z aplikacji korzysta już 1,6 miliona użytkowników