Volvo oferta modelowa

30 sierpnia 2021 | Aktualizacja: 5 września 2022 | Artykuł sponsorowany

Zakup samochodu nigdy nie jest prostą sprawą, w końcu często mówimy o istotnym elemencie domowego bądź firmowego budżetu. Dlatego bardzo dokładnie sprawdzamy oferty lokalnych dealerów, porównując poszczególne auto pod wieloma względami. Zagłębiamy się w opinie i po dogłębnych rozważaniach pozostajemy przy dwóch maksymalnie trzech modelach, które będą nas interesować.

Volvo oferta modelowa
Volvo oferta modelowa

W przypadku aut klasy premium ten wybór jest znacznie mniejszy i często od samego początku pewne modele aut są dla nas bardziej atrakcyjne od innych. W tym artykule przyjrzymy się pokrótce ofercie jednego z producentów taki samochodów.

Auta premium czyli jakie?

Volvo to bez wątpienia jedna z najlepiej kojarzonych marek w motoryzacyjnym świecie. Swoją sławę w dużej mierze zawdzięcza podejściu do bezpieczeństwa. W minionym wieku Szwedzi produkowali z ogromną pasją samochody typu kombi. Ciężko było im zarzucić coś pod kątem wygody, ale kanciaste kształty nie kojarzyły się z luksusem. Od dłuższego czasu Volvo produkuje auta, które nie tylko dogoniły konkurencję pod względem wyglądu a często są nawet w ścisłej czołówce jak np. model V60. Volvo dostosowuje swoją ofertę również pod współczesne wymagania klientów, dlatego istotną rolę w ofercie modelowej stanowią SUVy. Jeżeli jakieś auto zdobywa nagrodę Car of the Year i jest chwalone na niemal każdej recenzji to znaczy, że warto przyjrzeć się mu bliżej.

Ciężko określić czym są samochody premium, nie ma jasno postawionej definicji i interpretacja odbywa się to na podstawie dość subiektywnych czynników. Zasadniczo w klasie premium powinniśmy spodziewać się zdecydowanie lepszego wyciszenia kabiny, wygodnych foteli bardzo dobrego prowadzenia się samochodu. Do tego dochodzą też aspekty wykonania i użytych materiałów. Na rynku jest kilka firm, które są zaliczane do grona producentów takich aut, a wśród nich jest właśnie Volvo.

Volvo – oferta modelowa

W Ofercie Volvo znajdziemy SUVy, sedany i jakże by inaczej kombi. Zacznijmy może od tych ostatnich, bowiem pokazują one jak w łatwy sposób można przejść z produkcji niezbyt ciekawych wizualnie aut do prawdziwych perełek. Zdecydowanie najwięcej pozytywnych słów zbiera Volvo V60, które posiada bardzo dobre proporcje a zastosowana linia auta wraz z przetłoczeniami czy światłami w kształcie młota Thora dają bardzo pozytywny odbiór. Również we wnętrzu auta znajdziemy wszystko czego potrzebujemy. Jak na średniej wielkości kombi we wnętrzu auta jest naprawdę sporo miejsca. Pojemna przestrzeń bagażowa jak i miejsce dla pasażerów gwarantują, że podróż minie w komfortowych warunkach. Wnętrze auta podobnie jak innych modeli jest bardzo ergonomiczne, wykonane z najwyższej jakości materiałów, a punktem centralnym jest duży ekran dotykowy.

Volvo XC90 to natomiast duży rodzinny SUV, który swoją charakterystyką bardzo przypomina Volvo V90. Oba modele dostępne są w wersjach Mild-hybrid i Plug-in.
W przypadku limuzyn, klienci Volvo mogą wprowadzić do swojego garażu modele Volvo S90 lub S60. Jak na auta klasy premium przystało, nie można przyczepić się do jakości wykonania. Oba modele wyposażone są w liczne systemy dbające o bezpieczeństwo osób podróżujących pojazdem oraz innych uczestników ruchu drogowego. Nowoczesne technologie pomagają również zatroszczyć się o komfort jazdy. Takie rozwiązania jak aktywny tempomat w znaczący sposób potrafią podnieść przyjemność z jazdy. Auta posiadają dodatkowo zaawansowane filtry powietrza, który eliminuje do 95% cząstek stałych PM 2.5 z powietrza dopływającego do kabiny. Oba modele dostępne są w wersji Recharge, która pozwala na przejechanie około 60 kilometrów na energii elektrycznej bez emisji spalin. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które często wykorzystują auto na krótkich trasach, dzięki temu ładując auto co wieczór, możesz jeździć po mieście bez użycia kropli paliwa. Naturalnie silnik elektryczny jest również istotną pomocą na dłuższych trasach.

SUVy Volvo to naprawdę najwyższa półka, zazwyczaj zwyciężają w różnego typu rankingach albo zajmują czołowe lokaty. Volvo XC40 to kompaktowy SUV stworzony z myślą o jeździe po mieście. Dwie kolejne wersje, czyli XC60 i XC90 to natomiast typowe SUVy, rodzinne które również doskonale sprawdzają się podczas wakacyjnych wypraw. To właśnie Volvo XC90 zebrało najwięcej nagród ze wszystkich i stanowi w dużej mierze wzór do naśladowania.

Auto-Boss zaprasza

Zachęcamy do sprawdzenia dokładnego opisu na stronach Auto-Boss. Ten lokalny Dealer Volvo, każdego dnia obsługuje klientów z całego regionu Śląska. Niezależnie czy poszukujesz frazy „Volvo Katowice” czy „Volvo XC90” możesz liczyć, że wszystkie niezbędne informacje dostarczą Ci strony Auto-Boss. Na miejscu czekają na Ciebie prawdziwi profesjonaliści, którzy doskonale znają się na swojej pracy i będą w stanie udzielić wszelkich informacji na temat aktualnej oferty Volvo.