Piórnik szkolny jako obowiązkowe wyposażenie każdego ucznia! Co powinno się w nim znaleźć?

4 sierpnia 2021 | Artykuł sponsorowany | 3 min. czytania

Do najważniejszych elementów, które powinny znaleźć się w każdym szkolnym tornistrze, zaliczyć należy bez dwóch zdań piórnik szkolny z pełnym wyposażeniem. To właśnie on wraz ze wszystkimi niezawodnymi artykułami szkolnymi w środku stanowi podstawę efektywnej nauki za sprawą odpowiednio sporządzonych notatek, których przez cały okres szkolny będzie co niemiara. Warto zadbać o to, by przyrządy do pisania były wygodne w użyciu, a piórnik szkolny trwały i niezawodny!

Piórnik szkolny jako obowiązkowe wyposażenie każdego ucznia! Co powinno się w nim znaleźć?
Piórnik szkolny jako obowiązkowe wyposażenie każdego ucznia! Co powinno się w nim znaleźć?

Piórnik szkolny z wyposażeniem czy bez? Rodzaje piórników

Kompletując szkolną wyprawkę, w pierwszej kolejności warto wybrać piórnik szkolny. Wśród tych bardziej złożonych i większych modeli stworzonych z kilku rozkładanych skrzydeł wyróżnić możemy zarówno wersje z wyposażeniem, jak i bez. Te pierwsze stanowią oczywisty wybór dla dzieci idących do pierwszej klasy szkoły podstawowej, ponieważ zawierają wszystko to, co jest potencjalnie potrzebne podczas pierwszych zajęć. Będą to oczywiście ołówki, długopisy, kredki ołówkowe czy też gumka do ścierania i flamastry. Z czasem jednak potrzeby się zmienią i być może zajdzie konieczność kupienia nieco lepszych jakościowo produktów takich jak dobre i trwale pióro do pisania, czy też ołówek automatyczny. Jest to świetny moment na nowy piórnik szkolny w formie tuby, który bez flamastrów i kredek pomieści wszystko to, co potrzebne w starszych klasach szkoły podstawowej, a także w szkole średniej.

Co powinno znaleźć się w piórniku szkolnym?

Zawartość piórnika szkolnego to odrębny temat dla każdego kolejnego szczebla nauki. Pierwsze lata nauki to bowiem czas, kiedy dużą rolę odegrają ołówki, kredki ołówkowe, gumki do ścierania czy też flamastry. Najważniejsze może się jednak okazać pióro do pisania, ponieważ jest to kluczowy okres nauki starannego pisania i wyrabiania charakteru pisma. W tym samym czasie niezbędne mogą się okazać przyrządy matematyczne oraz takie akcesoria jak nożyczki szkolne czy klej, które często goszczą na lekcjach techniki i plastyki. Pamiętajmy także, że wiele z tych artykułów przyda się w późniejszych latach, a pióro do pisania jest chętnie wykorzystywane nawet przez całe życie! Z czasem przyda się także ołówek automatyczny, zakreślacz czy popularny długopis jako zamiennik dla pióra. Wszystko to powinno mieścić się w piórniku szkolnym, więc zadbajmy, by był on odpowiednio pojemny. 

Eleganckie piórniki szkolne do liceum

Ciekawym pomysłem dla każdego ucznia zmierzającego do szkoły średniej może być piórnik szkolny w wersji eleganckiej. Nierzadko skórzane modele w wyższej cenie to świetny artykuł do wykorzystania nie tylko w szkole, ale także na studiach czy też w późniejszej pracy. Może to być świetny pomysł na prezent dla absolwenta szkoły podstawowej. Piórniki szkolne do liceum to zwykle niewielkie saszetki oferujące miejsce na najważniejsze i najczęściej wykorzystywane artykuły piśmiennicze, do których należą ołówki, pióro do pisania lub długopisy czy też niewielka gumka do ścierania i linijka. Reszta potrzebnego szkolnego wyposażenia ląduje zwykle w plecaku i jest wyjmowana w zależności od potrzeb.

Artykuł powstał we współpracy z dyskontbiurowy24.pl