Pielęgnacja brwi i rzęs dzięki kosmetykom z drogeryjnej półki

3 grudnia 2020 | Artykuł sponsorowany

Brwi i rzęsy stanowią naturalną oprawę oczu, dodają spojrzeniu wyrazistości oraz mają duży wpływ na wygląd całej twarzy.

Pielęgnacja brwi i rzęs dzięki kosmetykom z drogeryjnej półki
Pielęgnacja brwi i rzęs dzięki kosmetykom z drogeryjnej półki

Nic dziwnego, że kobiety dużą uwagę przywiązują do makijażu podkreślającego kontur brwi oraz mającego sprawić, by rzęsy były dłuższe i bardziej podkręcone. Podstawą powinna być jednak zawsze odpowiednio dobrana pielęgnacja.

1. Demakijaż – podstawa codziennej pielęgnacji

2. Odżywki do rzęs i brwi dostępne w drogerii

3. Odpowiedni makijaż na co dzień

Z wiekiem brwi i rzęsy ulegają przerzedzeniu i nie prezentują się tak, jak byśmy sobie tego życzyły. Wiele kobiet próbuje zamaskować ten fakt makijażem i zabiegami w gabinetach kosmetycznych, ale odpowiednia pielęgnacja to najważniejszy krok do uzyskania pożądanej gęstości i stymulacji wzrostu.

1. Demakijaż – podstawa codziennej pielęgnacji

O tym, jak ważny jest codzienny demakijaż, można przeczytać w kobiecej prasie oraz usłyszeć od kosmetologów i dermatologów. Mimo to wiele pań, tłumacząc się zmęczeniem i brakiem czasu, zapomina o dokładnym usunięciu resztek codziennego makijażu. Ma to niekorzystny wpływ na cerę, ale nie pozostaje bez wpływu na kondycję rzęs i brwi. Posklejane tuszem i produktami do konturowania, stają się bardziej kruche, mogą łamać się i wypadać.

2. Odżywki do rzęs i brwi dostępne w drogerii

Oferta drogerii obejmuje szereg produktów do pielęgnacji rzęs i brwi, z którymi można zapoznać się pod adresem https://drogeriawena.pl/pl/c/Produkty-do-brwi-i-rzes/249. Wybierając konkretny kosmetyk, musimy określić nasze potrzeby. Część z nich ma głównie właściwości pielęgnacyjne – mają za zadanie odżywić i zregenerować włoski. Dzięki postaci bezbarwnego żelu produkty pozostają niewidoczne i mogą być stosowane w zastępstwie klasycznego tuszu. Subtelnie modelują brwi i rzęsy dzięki grzebykowi wyglądającemu jak ten stosowany w mascarach. Wśród produktów do rzęs i brwi można znaleźć także bardziej skoncentrowane serum. Producenci opracowując ich skład, koncentrują się głównie na substancjach stymulujących wzrost. Sera wyposażone są najczęściej w mały pędzelek pozwalający nałożyć produkt na linii rzęs i dotrzeć pomiędzy włoski brwi.

3. Odpowiedni makijaż na co dzień

Podkreślić wygląd rzęs i brwi pomogą produkty dostępne w każdej drogerii, także internetowej: https://drogeria-natur.pl. Wybierając tusze do rzęs, pomady i cienie do brwi zwracajmy uwagę nie tylko na ich kolor i właściwości zapewniające określony efekt wizualny, ale także skład. Zawartość pantenolu czy witaminy E zapewni dodatkową pielęgnację.