Kontenery sanitarne i biurowe - czym są?

20 sierpnia 2021 | Artykuł sponsorowany | 2 min. czytania

Czy wiesz, że dzisiejsze biuro można postawić w dowolnym miejscu, w bardzo krótkim czasie? Mowa oczywiście o kontenerach biurowych. Do czego służą kontenery biurowe i sanitarne i gdzie znajdują swoje zastosowanie? Jakie mają wyposażenie i jakie zalety płyną z ich wykorzystania?

Kontenery sanitarne i biurowe - czym są?
Kontenery sanitarne i biurowe - czym są?

Kontenery sanitarne - do czego służą?

Kontenery sanitarne są rozwiązaniem, które swoje zastosowanie znajdzie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest kompleksowe zaplecze sanitarne. Najczęściej stosowane są na placach budowy, w parkach rozrywki czy na wszelkich imprezach masowych. Mówiąc najprościej, kontener sanitarny jest tymczasową łazienką lub umywalnią, wyposażoną w sanitariaty- ubikacje, prysznice i umywalki. Zawiera pełną instalację kanalizacyjną i wodną, a także grzejniki, oświetlenie, podgrzewacze wody i wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Na dużych imprezach masowych często ustawia się również kontener ze specjalnym zbiornikiem na fekalia.

Zastosowanie kontenerów sanitarnych i biurowych

Kontenery sanitarne są stosowane właściwie wszędzie, gdzie potrzebne jest łazienkowe i sanitarne wyposażenie. Docenimy je szczególnie na wakacjach, kontenery sanitarne podczas urlopu w czasie pandemii znajdziemy bowiem np. na polach namiotowych. Kontenery biurowe natomiast są konstrukcjami modułowymi, w pełni samodzielnymi. Są wyposażone w instalację elektryczną i grzewczą. Ich główną zaletą jest fakt, że tuż po postawieniu w konkretnym miejscu, kontener jest gotowy do użytkowania. Może służyć jako zaplecze socjalne, ale także jako biuro stacjonarne i tymczasowe, również w terenie.


Zaletą kontenerów jest fakt, że mogą być one dowolnie zestawiane ze sobą, zarówno poziomo, jak i pionowo. Pozwala to na uzyskanie powierzchni biurowej o dowolnej powierzchni. Niepotrzebne są żadne roboty ziemne, betonowanie ani inne zaawansowane roboty budowlane. Postawienie kontenera biurowego jest rozwiązaniem o wiele tańszym niż postawienie tradycyjnego budynku. 

Wynajem kontenerów biurowych i sanitarnych

Wynajem kontenerów wraz z całym wyposażeniem w postaci oświetlenia, ogrzewania, mebli biurowych czy wentylacji i klimatyzacji jest rozwiązaniem doskonałym zwłaszcza pod kątem szybkości realizacji. Postawienie takiego kontenera trwa o wiele krócej niż wybudowanie budynku, jest też o wiele tańsze. W przypadku wynajmu kontenerów, rozmieszczenie drzwi czy okien jest wyborem zamawiającego. Kontenery mogą być w pełni dopasowane do oczekiwań i potrzeb. Czołowy producent kontenerów G-CON zaprasza do współpracy!