Jak dbać o środowisko naturalne w swojej pracy?

2 grudnia 2021 | Artykuł sponsorowany

Jak postępować w sposób ekologiczny w firmie, w której pracujesz? Oto wskazówki, dzięki którym skutecznie zadbasz o środowisko naturalne, ale także zwiększysz oszczędności firmy i zarazem swoje własne.

Jak dbać o środowisko naturalne w swojej pracy?
Jak dbać o środowisko naturalne w swojej pracy?

Nie drukuj wszystkiego

Pamiętaj, by nie drukować wszystkich materiałów – w ten sposób marnujesz papier, co przekłada się na zwiększoną wycinkę drzew. Zamiast drukować jednostronnie, postaw na drukowanie dwustronne, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej papieru. Oczywiście, czasem zdarzają się sytuacje, kiedy druk jest konieczny i to w większym formacie niż A4 – wówczas wybierz odpowiedni papier, np. papier ksero biały A3, który ma odpowiednią gramaturę. Ten artykuł biurowy znajdziesz w sklepie Ofix.pl. Warto zaufać sprawdzonej marce!

Kupuj produkty wielokrotnego użytku

Zamiast po zaledwie jednym użyciu pozbywać się konkretnego przedmiotu, lepiej jest kupować artykuły, z których można skorzystać wielokrotnie. Przykładem takiego towaru są np. maski ochronne wielokrotnego użytku, dostępne na Ofix.pl.

Takie przyłbice wyróżniają się m.in.:

  • transparentnym kolorem;
  • uniwersalnym rozmiarem;
  • ergonomicznym kształtem, który dopasowuje się do twarzy;
  • powierzchnią, którą można dezynfekować za pomocą preparatów na bazie alkoholu.

Dzięki temu można stosować je jako zamiennik maseczek jednorazowych, które generują duże ilości śmieci.

Gospodarnie rozporządzaj produktami spożywczymi

Bądź uważny podczas używania przypraw czy substancji słodzących i staraj się nie rozsypywać ich na blat, gdy z nich korzystasz. Możesz także pomyśleć o tym, by słodzić mniej, przez co rzadziej będziesz musiał kupować produkty takie jak cukier. Zadbasz też o swoje zdrowie – dla miłośników zdrowego odżywiania, sklep Ofix.pl przygotował ofertę wyjątkowych słodzideł, jak np. ksylitol, cukier kokosowy czy erytrytol. Nie powinieneś również wyrzucać herbaty ekspresowej od razu po jednym zaparzeniu – z takiej saszetki możesz przygotować nawet kilka napojów.

Oszczędzaj środki czystości

Do wytarcia rąk po ich myciu wystarczą maksymalnie dwa listki ręcznika papierowego – nie trzeba więc wykorzystywać do tego dużej ilości papieru. Pamiętaj, że nie chodzi tu o oszczędność dla pracodawcy, ale przede wszystkim o poszanowanie przyrody. Jest to więc drobne działanie dla wyższego dobra.

Wyłączaj urządzenia z zasilania

Aby zapobiec niepotrzebnemu poborowi prądu, gdy nie ma Cię w pracy, wyłączaj wszystkie obsługiwane przez Ciebie sprzęty z zasilania – w ten sposób nie będziesz marnować energii.

Segreguj śmieci

Pamiętaj o tym, by segregować śmieci nie tylko u siebie w domu, ale również w miejscu swojej pracy – wykażesz się wówczas odpowiedzialną postawą.

Wybieraj w przemyślany sposób produkty

Zamiast generować dodatkowe śmieci, np. po opakowaniach po tuszach czy tonerach, możesz zdecydować się na urządzenia, które wykorzystują proces drukowania termicznego – wystarczy zakupić wkłady do drukarek etykiet lub inne dedykowane produkty. Taki sposób drukowania to również oszczędność związana z brakiem konieczności dokupowania tuszu czy tonera.

Zachęcaj współpracowników do zmian

Żadna zmiana nie nastąpi, gdy Ty jako jedyna osoba w zespole, będziesz działać w taki sposób. Istotne jest zatem przypominanie współpracownikom o tych kilku zasadach. W prowadzeniu ekologicznego trybu życia w biurze pomoże Ci sklep Ofix.pl.