Firmowe upominki na Święta – jak wręczyć je w czasie pandemii?

5 lutego 2021 | Artykuł sponsorowany

Koronawirus skutecznie przemeblował życie w wielu dziedzinach. Tym bardziej zależy nam, aby tegoroczna Wielkanoc przyniosła chociaż trochę radości i pozytywnych emocji. Dlatego z większą rozwagą podchodzimy do kwestii upominków firmowych. Po trudnym roku kluczowe jest docenienie pracowników za trud i wysiłek włożony w rozwój biznesu. W wielu firmach ze względu na pandemię pracuje się w systemie home office, co przyczynia się do rezygnacji się ze wspólnego spotkania zajączkowego, a w rezultacie pozbawia możliwości bezpośredniego kontaktu z pracownikiem. Jak rozwiązać problem obdarowywania w dobie pandemii? Podpowiadamy kilka alternatywnych rozwiązań.

Firmowe upominki na Święta – jak wręczyć je w czasie pandemii?
Firmowe upominki na Święta – jak wręczyć je w czasie pandemii?

Prezent, który buduje pozytywny wizerunek pracodawcy

Wielkanocne upominki to w wielu firmach już tradycja. Niestety pandemia sprawiła, że wielu pracowników pracuje w trybie home office, a oficjalne spotkania świąteczne są często niemożliwym rozwiązaniem z perspektywy epidemicznej. Aby zachować obostrzenia, w tym dystans społeczny, i  zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się COVID19, powinniśmy bowiem unikać tego rodzaju spotkań. Stanowi to wyzwanie dla działów HR, kadr oraz zarządu firmy, które dbają o pozytywny wizerunek firmy oraz chcą docenić pracowników, jak i zbudować relacje wśród współpracujących osób. Na szczęście istnieje alternatywne rozwiązanie, które pozwoli bezpiecznie obdarować wielkanocnym upominkiem.

Alternatywne rozwiązanie

Chociaż miło jest otrzymać zabawny, przemyślany drobiazg, to jednak w okresie okołoświątecznym pracownicy liczą na dodatek do comiesięcznego wynagrodzenia. Znakomitą alternatywą, która sprawdzi się w czasie pandemii, będzie karta podarunkowa dla pracownika w formie wirtualnej, a więc pozwalającej uniknąć bezpośredniego kontaktu. To wiele opcji prezentowych w jednym miejscu. Pracownik sam decyduje, na co przeznaczy środki znajdujące się na karcie, tym samym sprawi sobie najbardziej trafiony prezent.

Realna pomoc w czasie pandemii

Wielkanoc to święto, które w wielu badaniach ekonomiczno-socjologicznych jest tym, na które konsumenci przeznaczają sporo środków każdego roku. Wielkanoc w 2021 roku będzie inna niż dotychczasowe, dlatego warto wspomóc pracowników dodatkowym prezentem w postaci świątecznej karty podarunkowej. Każdy będzie mógł zrealizować ją wedle własnych potrzeb – być może będą to upominki dla najbliższych lub dodatkowe środki na świąteczne zakupy. 

Nie bez znaczenia jest również to, że w czasie pandemii zmuszeni jesteśmy zachowywać dystans społeczny, a taką kartę można bez problemu realizować w ramach zakupów online oraz w formie płatności zbliżeniowych (bez konieczności dotykania terminala). W okresie świątecznym dodatkowo liczyć można na specjalne rabaty i promocje realizowane w ramach karty upominkowej. To doskonały, bardzo praktyczny, a jednocześnie przemyślany i zindywidualizowany prezent idealny dla każdego pracownika. To także realna pomoc potrzebującym – karta Sodexo wspiera akcje charytatywne, jak np. Pajacyk, a więc jest rodzajem partycypacji pracowników w programach wspierających najbardziej potrzebujących. Wielkanoc to okres, kiedy wyjątkowo chętnie decydujemy się na pomoc charytatywną. Karta podarunkowa dla pracownika od Sodexo daje taką realną możliwość.